Jak držet kotě?
18.04.15 Kotě

Jak držet kotě?

Přinesli jste si domů malý chlupatý uzlíček? Gratulujeme! S kotětem zacházejte opatrně. Jednou z důležitých dovedností je správné uchopení při přenášení.
Vymazlené koťátko
07.12.14 Kotě

Vymazlené koťátko

Chcete si pořídit kočku a nemáte s nimi zatím příliš praktických zkušeností? Setkáváte se často s doporučením, že si máte pořídit vymazlené koťátko, ale nevíte zcela přesně, co si pod tímto pojmem představit?   Jde o to, že u koťat je velmi důležitý intenzivní kontakt s člověkem. Stejně významné je také prostředí, ve kterém vyrůstají v prvních týdnech života.
Co s kousavým kocourkem?
05.10.14 Kotě

Co s kousavým kocourkem?

Máme 3,5měsíčního kocourka. Je to mazel a rošťák.

První rok života
22.03.14 Kotě

První rok života

Období od narození do jednoho roku věku je tím nejdůležitějším z hlediska vývoje. Právě v této době se vytváří základ pro zdravotní stav v dospělosti.

Dopřejte svému kotěti to nejlepší!
07.03.14 Kotě

Dopřejte svému kotěti to nejlepší!

„Love me, feed me, never leave me“, slavný citát kocoura Garfielda nám jasně napovídá, že ke spokojenosti kočky stačí ze strany chovatele tři základní věci: láska, krmení a věrnost.   Láska Když plánujeme pořízení koťátka, naše srdce jistě zaplesá při každém pohledu na tu malou chlupatou kuličku.

Vrozené instinkty koťat
25.01.14 Kotě

Vrozené instinkty koťat

Co udělá kotě jako první pro porodu? Přisaje se. Bez přísunu mléka by jinak uhynulo.

Vyvážená strava od kotěte je základ
05.05.12 Kotě

Vyvážená strava od kotěte je základ

Přinesli jste si domů malé koťátko a nevíte co mu dát dobrého na zub? Pokud nechcete, aby mělo v budoucnu problémy se zdravím, neměli byste tuto volbu podceňovat.   Vybírejte kvalitní, speciálně navržené krmivo pro koťata s vyváženým dostatek živin, které podporují správný růst, silné svaly a napomáhají správnému vývoji mozku a očí.

Malé kotě v novém domově
20.02.12 Kotě

Malé kotě v novém domově

Koťátku se cesta nelíbila. Nevědělo, co se děje.
Jak se postarat o osiřelé kotě?
03.12.11 Kotě

Jak se postarat o osiřelé kotě?

Našli jste maličké opuštěné kotě, které přišlo o maminku? Nevíte si s ním rady, ale chtěli byste mu pomoci? Přinášíme vám pár užitečných rad, jak ho zachránit.   Kočka mívá obvykle 3–8 koťat 2–3x do roka.
Kdo si hraje, nezlobí...
13.11.11 Kotě

Kdo si hraje, nezlobí...

Hra je jednou z nejdůležitějších aktivit všech koček. A nemyslete si, divoké kočky si hrají stejně horlivě a nadšeně jako kočky domácí…   Hra je obvykle nejnápadnější u těch druhů zvířat, které mají dlouhé období „dětství“, a proto patří šelmy (včetně koček) k nejhravějším savcům.