Jak poznat dobrého chovatele?
20.02.16 Kotě

Jak poznat dobrého chovatele?

Chcete si pořídit štěně nebo kotě s průkazem původu? Pak se vyplatí pečlivě si zvolit chovatelskou stanici. Mnohé vám napoví informace na webových stránkách CHS, doporučení od důvěryhodných majitelů daného plemene nebo reference od poradce chovu.
Jak poznat stáří kotěte?
31.01.16 Kotě

Jak poznat stáří kotěte?

Pokud jste našli osiřelé kotě a potřebujete zjistit, jak může být staré, poslouží vám následující znaky.   Bříško Podívejte se kotěti na bříško, zda tam má viditelné zbytky pupeční šňůry.
Přezubování
27.06.15 Kotě

Přezubování

Mléčné zuby se u koťat začíná prořezávat přibližně ve stáří 14 dní po narození. Přezubování, neboli výměna mléčných zubů za trvalý chrup, začíná od 14.

Jak držet kotě?
18.04.15 Kotě

Jak držet kotě?

Přinesli jste si domů malý chlupatý uzlíček? Gratulujeme! S kotětem zacházejte opatrně. Jednou z důležitých dovedností je správné uchopení při přenášení.
Vymazlené koťátko
07.12.14 Kotě

Vymazlené koťátko

Chcete si pořídit kočku a nemáte s nimi zatím příliš praktických zkušeností? Setkáváte se často s doporučením, že si máte pořídit vymazlené koťátko, ale nevíte zcela přesně, co si pod tímto pojmem představit?   Jde o to, že u koťat je velmi důležitý intenzivní kontakt s člověkem. Stejně významné je také prostředí, ve kterém vyrůstají v prvních týdnech života.
Co s kousavým kocourkem?
05.10.14 Kotě

Co s kousavým kocourkem?

Máme 3,5měsíčního kocourka. Je to mazel a rošťák.

První rok života
22.03.14 Kotě

První rok života

Období od narození do jednoho roku věku je tím nejdůležitějším z hlediska vývoje. Právě v této době se vytváří základ pro zdravotní stav v dospělosti.

Dopřejte svému kotěti to nejlepší!
07.03.14 Kotě

Dopřejte svému kotěti to nejlepší!

„Love me, feed me, never leave me“, slavný citát kocoura Garfielda nám jasně napovídá, že ke spokojenosti kočky stačí ze strany chovatele tři základní věci: láska, krmení a věrnost.   Láska Když plánujeme pořízení koťátka, naše srdce jistě zaplesá při každém pohledu na tu malou chlupatou kuličku.

Vrozené instinkty koťat
25.01.14 Kotě

Vrozené instinkty koťat

Co udělá kotě jako první pro porodu? Přisaje se. Bez přísunu mléka by jinak uhynulo.

Vyvážená strava od kotěte je základ
05.05.12 Kotě

Vyvážená strava od kotěte je základ

Přinesli jste si domů malé koťátko a nevíte co mu dát dobrého na zub? Pokud nechcete, aby mělo v budoucnu problémy se zdravím, neměli byste tuto volbu podceňovat.   Vybírejte kvalitní, speciálně navržené krmivo pro koťata s vyváženým dostatek živin, které podporují správný růst, silné svaly a napomáhají správnému vývoji mozku a očí.