Moje kočka

Vyvážená strava od kotěte je základ
05.05.12 Kotě

Vyvážená strava od kotěte je základ

Přinesli jste si domů malé koťátko a nevíte co mu dát dobrého na zub? Pokud nechcete, aby mělo v budoucnu problémy se zdravím, neměli byste tuto volbu podceňovat.   Vybírejte kvalitní, speciálně navržené krmivo pro koťata s vyváženým dostatek živin, které podporují správný růst, silné svaly a napomáhají správnému vývoji mozku a očí.

Malé kotě v novém domově
20.02.12 Kotě

Malé kotě v novém domově

Koťátku se cesta nelíbila. Nevědělo, co se děje.
Jak se postarat o osiřelé kotě?
03.12.11 Kotě

Jak se postarat o osiřelé kotě?

Našli jste maličké opuštěné kotě, které přišlo o maminku? Nevíte si s ním rady, ale chtěli byste mu pomoci? Přinášíme vám pár užitečných rad, jak ho zachránit.   Kočka mívá obvykle 3–8 koťat 2–3x do roka.
Kdo si hraje, nezlobí...
13.11.11 Kotě

Kdo si hraje, nezlobí...

Hra je jednou z nejdůležitějších aktivit všech koček. A nemyslete si, divoké kočky si hrají stejně horlivě a nadšeně jako kočky domácí…   Hra je obvykle nejnápadnější u těch druhů zvířat, které mají dlouhé období „dětství“, a proto patří šelmy (včetně koček) k nejhravějším savcům.

Kotě v novém domově
18.07.10 Kotě

Kotě v novém domově

Nastal dlouho očekávaný okamžik, vezete si domů nové koťátko. Jak se k němu chovat, aby se dobře cítilo a nestýskalo se mu po mámě a sourozencích? Kočky se cítí v novém prostředí zpočátku nejistě a mohou trpět odloučením od své kočíčí rodiny.

Vybíráme koťátko, aneb jak se správně rozhodnout
07.07.08 Kotě

Vybíráme koťátko, aneb jak se správně rozhodnout

Předtím než u vás doma padne konečné rozhodnutí, že si přivedete domů malé chlupaté klubíčko, zamyslete se nad tím, zda budete mít dost času i trpělivosti se o koťátko starat. Malé kotě bude vyžadovat vaši pozornost neustále, tedy pokud nebude zrovna spinkat.
30.05.08 Kotě

Narodila se nám koťátka, aneb odchov koťat krok za krokem

Narození koťat je pro každého chovatele velkou událostí. Od okamžiku narození slepých a bezmocných koťat do doby jejich odchodu do nových rodin uplyne třináct týdnů.

Vybíráme kotě
19.11.07 Kotě

Vybíráme kotě

Jak se správně rozhodnout? Předtím než u vás doma padne konečné rozhodnutí, že si přivedete domů malé chlupaté klubíčko, zamyslete se nad tím, zda budete mít dost času i trpělivosti se o koťátko starat. Malé koťátko bude vyžadovat vaši pozornost neustále, tedy pokud nebude zrovna spinkat.
Péče o kotě
19.11.07 Kotě

Péče o kotě

Co připravit před příchodem koťátka? Než si koťátko přinesete domů, zeptejte se chovatele, jakou potravou koťátko krmil, jaké stelivo doma používal, jaká jsou jeho oblíbená místa na spaní a jaké jsou jeho oblíbené hračky. Kupte koťátku granule, případně maso, na které bylo u původního chovatele zvyklé.
Jak seznámit koťátko s ostatními kočkami
19.11.07 Kotě

Jak seznámit koťátko s ostatními kočkami

Pokud máte doma ještě další kočky, seznamujte je s novým koťátkem postupně. Nejprve doneste vašim kočkám nějakou věc, na které ulpěl pach vašeho nového koťátka (např.