Máme téměř tříletého kastrovaného kocoura (kříženec domácí a siamské kočky), s nímž jsem se před tři čtvrtě rokem přistěhoval do bytu k přítelkyni, která má šestiletého nekonfliktního psa (kočky snáší naprosto perfektně). Půl roku vše probíhalo bez problémů.
Máte doma malého plašánka, který se bojí nových situací nebo míst? Vyzkoušejte homeopatické léky, třeba pomůžou právě u vás..
Ignáckova cesta byla v srdíčkovém útulku velmi krátká, náročná a velmi smutná, ale vše má svůj význam a asi to tak skutečně mělo být, aby se kocourek nemusel nadále trápit. O slovo se hlásí bezmoc a lítost, ale zároveň také vnitřní klid.
Nevíte, jak vybrat své kočce to správné krmivo? Na trhu existují různé druhy granulí a vybírat můžete opravdu z mnoha variant. Ale jak to udělat, abyste nepřebrali? Základem je vysoká stravitelnost Jedním z hlavních kritérií pro výběr správného krmiva je jeho stravitelnost.
Možná vám něco říká zkratka FIV (syndrom získané ztráty imunity) nebo FIP (infekční zánět pobřišnice). Ale slyšeli jste už o FNI? Jedná se opět o kočičí onemocnění.
Může se stát, že u vaší kočky dojde k vynechání říje. Pokud se jedná o ojedinělou událost, není se třeba nijak zvlášť znepokojovat, ovšem pokud se situace opakuje nebo trvá-li absence dlouho, zvažte podání homeopatik.
Mít za člena rodiny psa nebo kočku je v posledních letech stále populárnější. Ruku v ruce s tímto trendem se však také zvyšuje riziko nakažení parazitárními onemocněními přenosnými ze zvířete na člověka.
Slzy se mi derou do očí jen při sebemenší vzpomínce na milovanou kočičí stařenku Berušku. Vidím ji na oblíbených místech - koukající z okna do dáli, sedící ve dřezu i odkapávači na nádobí, spící na lavici, židli, lince, papající bonbonky.
Máme problém s naším kocourem Čendou. Je to desetiměsíční kříženec obyčejné kočky a angory.
Zvířata s kožními problémy parazitárního původu tvoří podstatnou část všech dermatologických pacientů. Nejčastější příčinou je zablešení a zaklíštění.