Léto je v plném proudu. Aby psí mazlíčci utrpěli co nejmenší újmu na zdraví během neúprosných veder, je potřeba dodržovat pár základních zásad. Radí veterinární lékařka MVDr. Kateřina Franková.
Mnoho lidí při pořízení psího společníka uvažuje jen o štěněti, ale to nemusí být pro jejích podmínky vždy nejideálnější. U starších psů je už zjevná povaha, vztah k ostatním zvířatům a dětem. Je proto vhodné uvažovat nad všemi aspekty vzájemného soužití.
„Nevíme, co máme dělat. Když odejdeme z bytu, Roxana vyje, štěká, škrábe na dveře a udělá nečistotu manželovi v posteli. Sousedé se zlobí, mají malé dítě a to nemůže spát. Dveře musel manžel oplechovat. Jsou na to nějaké léky?“ z veterinární ordinace.
Představa hmyzu jakožto běžné součásti jídelníčku nahání husí kůži. Určitě by se tento trend neměl předem zatracovat, protože otevírá totiž cestu k šetrnějšímu stravování. A hmyzí protein se už objevuje i v miskách našich psích parťáků.
Toxicita čokolády pro psy je velmi známé a často opakované téma mezi chovateli, ale málokdo ví, že čokoláda je jedovatá i pro lidi. Riziko pro vašeho psa závisí na jeho věku, hmotnosti a citlivosti psa. Velký pes může sežrat mnohem větší množství čokolády, než se u něj negativní účinky projeví. Jak čokoláda působí na organismus vašeho mazlíčka, jak vypadá případná otrava a kolik by toho pejsek musel pozřít, aby se otrávil?
Součástí vyšších tříd granulovaných krmiv a různých doplňků stravy pro psy jsou i probiotika, což jsou živé mikroorganismy, které se přirozeně vyskytují ve střevech. Mají řadu důležitých funkcí: pomáhají trávit potravu, zvyšují vstřebávání živin a posilují imunitní systém.
Trávíte víkendy a letní dovolené nejraději na chatě? Pak s sebou jistě berete i svého zvířecího mazlíčka. To je jedna z výhod tuzemské dovolené, nemusíte pro zvíře složitě shánět hlídání a cesta není tak dlouhá jako v případě výletu do zahraničí. Jak zajistit, aby si váš čtyřnohý kamarád pobyt dosyta užil?
Blíží se léto a mnozí z nás se chystají se psem k moři. Začíná tak nabývat na aktuálnosti otázka: „Co tam můj pes může chytit a jak ho před tím ochránit?“
Česká republika je stále jedinou zemí na světě, kde mohou své síly změřit držitelé asistenčních psů. Letos se poprvé utkají o titul Mistra ČR psi asistenční se psy vodícími. Kdo stane na nejvyšším stupni vítězů? Bude to pes vodící, nebo asistenční?
Psí moč dokáže trávník nepěkně poškodit. Vypadá to, že moč dospělých fenek je kyselejší než psí. A čím sušší a slunečnější počasí, tím hůř, protože déšť jinak moč zředí.