Organizátoři akce Vyšehradský Voříšek dají již třetím rokem šanci křížencům a pejskům bez průkazu původu. Majitelé tak mohou opět využít možnosti přihlásit svého mazlíčka nejen jako účastníka výstavy, ale rovněž jako soutěžícího v několika neobvyklých disciplínách.
Mezi pejskaři se často diskutuje o tom, jestli patří obiloviny do psího jídelníčku. I mezi experty je to velmi sporná otázka.
Pokud jste si přivezli domů nový přírůstek, někdy se stává, že štěně odmítá předkládané krmivo. Jedním z důvodů je stres, protože pro malého chlupáče, který byl zvyklý na krmení se svými sourozenci, může být přechod na krmení o samotě problematický.
Mám štěně, fenku zlatého retrívra (5 měsíců). Se mnou jako se ženou komunikuje docela dobře, ale nesmím na ni zprudka, při rychlejším pohybu se schovává a zase jí chvilku trvá, než se mi odváží důvěřovat.
Ze všech sportovních aktivit má běh snad největší vliv na zdraví a fyzickou kondici. Když navíc vyrazíte se psem, má to několik nesporných výhod – vyběháte se vy i pes, což má vliv nejen na tělo, ale i psychiku, a do toho šetříte čas, protože spojujete venčení a sport do jedné aktivity.
Bodnutí hmyzem, ať už vosou nebo včelou, patří k běžným incidentům především v letních měsících. Velmi často majitelé zvířat zpanikaří, přitom naprostá většina případů končí šťastně.
Klíšťata v kožichu a blechy v domácnosti nejsou trendem letošní sezóny, trendem je nedat parazitům šanci. Před pár lety jsme si možná říkali, že klíšťata a další nepříjemní parazité jsou aktuální hlavně v létě a jinak není třeba se jimi nijak zvlášť zneklidňovat.
Pokud ne, může to znamenat problém! Medicínské testy nemusí být vždy tím hlavním pro posouzení zdravotního stavu psa. Přínosné může být i sledování jeho chování a zvyků.
Praha se letos opět stane dějištěm významné veterinární akce zaměřené na specializovaný obor veterinární péče. 12.
aneb Nebojte se zbytečně Možná vám vaše okolí adopci psa z útulku rozmlouvá s uvedením některých hluboce zakořeněných stereotypů. Pojďme se nad nimi společně zamyslet.