Psi se potí jen na polštářcích tlapek, na zbytku těla jim potní žlázy chybí. To jim samozřejmě k ochlazování nestačí, proto musí svou tělesnou teplotu regulovat jinak – prostřednictvím prudkého oddychování s vyplazeným jazykem a otevřenou tlamou.
Jubilejní desátý ročník veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS se blíží. Přijďte ve dnech 3. až 6. září 2020 na výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech prozkoumat, jaké trendy letos ve zvířecí říši a mezi majiteli mazlíčků pofrčí.
Kromě štěkotu vydávají psi i další charakteristické zvuky. Některé používají také jako specifické signály. I díky nim můžete lépe odhadovat, co si pes myslí. Jedním z takových zvuků jsou i vzdechy.
Letošní rok tráví většina Čechů dovolenou v tuzemsku. Výlety do přírody, do hor a k rybníkům jsou ideální možností, jak si prázdniny užít i se svým čtyřnohým mazlíčkem. Cestování se psem má ale několik důležitých pravidel, která je potřeba dodržet, aby už samotná cesta nebyla důvodem ke stresu pro zvíře ani pro majitele.
Ne náhodou se o psech říká, že jsou nejlepšími přáteli člověka. A někteří mají přímo obdivuhodné schopnosti. Například fenka čau čau Yofi, která se stala jednou z nejznámějších zvířecích terapeutek v historii a pomáhala zakladateli psychoanalýzy Sigmundu Freudovi. Nebo bernardýn Bamse, který strávil celý svůj život na moři s norským námořnictvem.
Každým rokem praktičtí veterinární lékaři upozorňují na úskalí cestování se zvířaty, i když mnohá, zejména psi, jsou fixována na majitele a celkem ochotně, někdy tedy méně, jej následují prakticky kamkoli. Letos se zřejmě na delší vzdálenosti moc cestovat nebude, ale přesto Komora veterinárních lékařů upozorňuje na některé zásady cestování se zvířaty, aby bylo problémů co nejméně.
Každé plemeno psa je něčím jedinečné. Některá jsou známá svou inteligencí, jako například border kolie, rychlostí zase vynikají chrti.
Plemeno pochází z Anglie. Dle plemenného standardu není původ lancashirského heelera zcela jasný, ale předpokládá se, že když byl pomocí korgiů hnán dobytek z Walesu na porážku do okolí Omskirku (Lancaster, UK), potkávali tito „velští heeleři“ manchesterské teriéry. Vzájemné křížení dalo vzniknout novému plemenu, které se v dané oblasti chovalo po mnoho generací.
Všimli jste si na srsti psa pochodujících lupů? Pak s velkou pravděpodobností trpí tzv. cheyletielózou neboli dravčíkovitostí. Je to kožní nemoc psů, koček a králíků.
Čím méně srsti, tím větší riziko vzniku spálenin. Zvlášť naháče byste měli v létě pravidelně mazat ochranným krémem. Ale i krátkosrstí psi mají na svém těla místa s řídkým ochlupením, která mohou být vystavena nadměrnému slunečnímu záření.