Čeští musheři patří mezi světovou špičku v mushingu, tedy sportu, kde pes a člověk v různých disciplínách závodí jako jedna duše, jedno tělo. To jsme mohli vidět i na ME ve Švédsku, konaného ve dnech 20.–23. 2., kterého se zúčastnili čeští reprezentanti, mezi které patří i 7 závodníků Fitmin týmu. Ten do klání o medaile vyslal Hanu Štípalovou, Veroniku Chlumskou a Ondřeje Exlera a ostřílené matadory Martinu Štěpánkovou, Marii Ševelovou, Michala Ženíška a Jiřího Mencáka. Přes velkou konkurenci a problémům na trati, kterým musela sedmičlenná posádka Fitmin týmu čelit, se jim podařilo vybojovat čtyři cenné kovy.
V pořadí 9. ročník Kynologa roku brzy pozná svého vítěze. Slavnostní vyhlášení ankety, která jako jediná svého druhu představuje a oceňuje vrcholovou spolupráci cvičitelů a jejich psů, proběhne 22. února 2020 v pražském klubu MeetFactory. Oceněni budou nejlepší čeští kynologové napříč disciplínami od agility až po záchranářské kynology.
Až padesátitisícová pokuta hrozí od poloviny letošního ledna majitelům, kteří nenechali očipovat svého psa. Ne vždy je ale čip zárukou toho, že se majitele ztraceného psa podaří najít. Mezi lidmi se navíc šíří řada nejasností a dezinformací ohledně povinností a sankcí spojených s čipováním psů.
Dogdancing, v překladu také tanec se psem, je jednou z kynologických disciplín, při které psovod se svým psem provádí různé cviky v rytmu hudby. Nezáleží, jestli máte doma psa nebo fenku, křížence nebo čistokrevné plemeno. Dogdancing je vhodný pro psy každého věku, přičemž štěňátka a psí senioři mají samozřejmě spektrum triků omezené s ohledem na jejich zdravotní stav a vyvíjející se pohybový aparát.
Dovezli jste si domů štěňátko a právě přemýšlíte, kdy je nejvhodnější čas začít s výchovou? Máte strach, že vám chlupáč brzy přeroste přes hlavu? Nevíte, jak se učí jednotlivé cviky a povely (základní psí poslušnost, přivolání, zásady slušného psího chování), jak pracovat s motivací a odměnou a vychovat takového psa, který vás poslechne na první oslovení a bude se vám s ním spokojeně žít? Přijměte pozvání na nově otevřené lekce vhodné pro štěňátka pod vedením MVDr. Veroniky Lesiukové v Úpici ve východních Čechách.
Říká se, že nedojde-li u psa k vtištění člověka do sedmi týdnů věku, nikdy ho nebude považovat za svého sociálního partnera. I když je pak možné ochočit si ho, nikdy si ke svému pánovi nevytvoří tak silnou vazbu, která je jinak pro psy charakteristická.
Přestože konfrontace názorů, debaty nad politickými tématy nebo sdílení fotografií ze soukromí jsou dnes zcela běžné činnosti, ne každý sociálním sítím propadl. Jiné je to ale s domácími mazlíčky. Jejich fotografie sdílejí majitelé rádi a na Facebooku i Instagramu bychom našli tisíce čistě zvířecích profilů. Nyní se zvířecím milovníkům otevírá nový svět – přichází totiž sociální síť Animal Breath zaměřená čistě na domácí mazlíčky.
Již dva roky platí v ČR povinnost chovatelů pěti a více fen starších dvanácti měsíců (až na výjimky stanovené zákonem) hlásit své chovy příslušné krajské veterinární správě (KVS). Od poloviny ledna se nově tato povinnost rozšířila a bude se týkat již i chovatelů, kteří chovají tři a více fen.
Jedná se o mladé plemeno, které oficiálně vzniklo až v 70. letech minulého století. Dlouhosrstá štěňata se objevovala v chovu vipetů mnohem déle, ale nikdo se jimi nechlubil. Některé zdroje uvádí, že původně existovaly dvě variety vipetů, krátkosrstá a dlouhosrstá. Ale krátkosrstí psi byli preferováni a na výstavách lépe oceňováni, neboť lépe vynikla jejich elegantní stavba těla
I když někdy může být nechutenství příznakem nemoci, občas se i u zdravých psů stane, že odmítnou potravu.