Stačí znát pár jednoduchých pravidel, která vám mohou pomoci. Hlavním pravidlem je zůstat klidně stát a vyhnout se přímému očnímu kontaktu, většina psů o vás po chvíli ztratí zájem, když zjistí, že nepředstavujete riziko.
Psí kožíšek je jako kabát, který ho chrání před zimou. Jenže co když nastanou horké letní dny, není lepší aby svůj kabátek odložil? Záleží na plemeni.
Historie Krátký historický nástin podle standardu: Švýcarský honič má velmi starý původ. Jeho přítomnost ve Švýcarsku v dobách starého Říma dokládá mozaika nalezené v Avenches, na níž jsou zobrazeni smečkoví psi, kteří se shodují ve varietách se švýcarskými honiči.
V pátek 27. dubna 2018 se ve Zlíně uskuteční již desátý ročník akce Útulkové jaro pořádané prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář.
Historie Stručný historický přehled podle standardu: „Plemeno pochází z Tibetu. Navzdory jménu tibetský teriér není teriér ale pastevecký pes, sloužící i jako hlídací pes pro obchodníky na jejich cestách do Číny.
Léto se pomalu ale jistě blíží a s ním i vysoké teploty a rozehřátý asfalt. Každý pejskař ví, že se psem je lepší pohybovat se co nejvíce ve stínu nebo chodit přes trávníky, někdy se však přes silnici přejít musí.
Najdi pijáka je projekt zapojující veřejnost do mapování výskytu pijáka lužního v ČR. Tento druh klíštěte je přenašečem závažného onemocnění psů - psí babesiózy.
I když je línání přirozené a pes si tím obnovuje srst, pro pořádkumilovné majitele jsou chuchvalce chlupů na podlaze noční můrou. Lze vypadávání srsti nějak omezit? 1.
Muž z Prachaticka, který surově zbil štěně labradora, množírna psů v Kamenici nad Lipou, kde žilo v otřesných podmínkách přes 200 psů. To jsou dva mediálně známé případy týrání zvířat z poslední doby.
Veterinární lékaři se ve své praxi čas od času setkávají s příznaky týrání zvířat. A nemusí jít vždy o úmyslné týrání.