Zápach z tlamy
10.11.12 Péče

Zápach z tlamy

Až polovina majitelů psů a koček¹ uvádí, že je trápí zápach z tlamičky jejich mazlíčků, který může být příznakem začínající parodontózy. Podle průzkumu společnosti VIRBAC tím trpí až 85 % psů a koček.
Novinka – kosmetika pro vašeho mazlíčka z Amazonie
04.11.12 Péče

Novinka – kosmetika pro vašeho mazlíčka z Amazonie

Hledáte pro svého psa kvalitní šampón, který krásně voní a srst po něm bude ve skvělé kondici? Upřednostňujete ekologicky šetrné výrobky? Pak vyzkoušejte kosmetiku MEGAMAZON® a poskytněte svému mazlíčkovi to nejlepší, co příroda nabízí.   Všechny produkty jsou vyrobené ze 100% přírodních extraktů z Amazonie.

Má váš pes zdravé oči?
06.10.12 Péče

Má váš pes zdravé oči?

Dospělý člověk ve chvíli, kdy začne špatně vidět nebo má zarudlé oko, zamíří k lékaři. Co když se ale to samé stane jeho pejskovi nebo kočce?   Zarudlé oko může znamenat cokoliv od triviální záležitosti až po závažné onemocnění.
Vatové tyčinky do uší? Raději ne!
22.09.12 Péče

Vatové tyčinky do uší? Raději ne!

Až polovina majitelů psů a koček používá k čištění uší svých čtyřnohých přátel běžné vatové tyčinky. Jenže tím mohou natropit více škody než užitku a způsobit závažná poranění ušního bubínku či zatlačovat ušní maz hlouběji a tím vyvolat zánět.
Pamlsky na zoubky
29.07.12 Péče

Pamlsky na zoubky

Pravidelná péče o zuby je důležitá nejen u lidí, ale i u psů. Kromě kartáčku a speciální enzymatické pasty jsou výborným pomocníkem také dentální tyčinky.

Na prázdniny do hotelu?
22.06.12 Péče

Na prázdniny do hotelu?

Nastává doba dovolených, kdy jako majitelé čtyřnohého mazlíčka možná řešíte otázku „kam s ním?“ Pokud nemáte nikoho, kdo by se o vaše zvíře postaral, je možným řešením psí nebo kočičí hotel, případně individuální hlídání. Jenže jakou variantu zvolit? Co je vhodnější? O různých možnostech jsme si povídali s Lucií Janešovou, která vlastní firmu na hlídání domácích mazlíčků.

Čištění uší
16.06.12 Péče

Čištění uší

Třepe váš pes hlavou? Naklání ji na stranu a škrábe se na uších? Pravděpodobně má v uchu zánět, který byste neměli podceňovat. Důležitá je však i prevence.

Zkontrolujte psovi zuby
30.04.12 Péče

Zkontrolujte psovi zuby

Majitelé psů po celé České republice mohou využít bezplatné kontroly psího chrupu u příležitosti  pátého ročníku akce „Měsíc zdravého chrupu“. Pojízdná veterinární poradna Pedigree navštíví od 5.

Chráníte svého mazlíčka před parazity?
07.04.12 Péče

Chráníte svého mazlíčka před parazity?

Chovatelé psů a koček vystavují až v 77 % svá zvířata riziku napadení parazity, ukázal mezinárodní průzkum. Ohrožují tak nejen zvířata samotná, ale i sebe.

Přípravky proti ektoparazitům a životní styl vašeho miláčka
16.03.12 Péče

Přípravky proti ektoparazitům a životní styl vašeho miláčka

Zatímco se jaro vkrádá do života většiny domácích zvířat, jejich majitelé se začínají pomalu rozhlížet, jak účinně bojovat proti hojné skupině blech, klíšťat, všenek a jiných nezvaných hostů…   Tito mnohdy mikroskopičtí ektoparazité dokážou znepříjemnit život jak zvířeti, tak i jeho páníčkovi. Právě teď nastává čas, kdy majitelé mohou prostřednictvím důsledné prevence zatočit s nezvanými hosty.