Učení stříhání drápků
09.04.13 Péče

Učení stříhání drápků

  Psi žijící ve městech si drápky obrušují chůzí po chodníku, takže majitel se o ně nemusí skoro starat. Ovšem vesnickým psům, kteří se prohánějí jen po trávě, se musí drápky čas od času zastřihnout.
Pozor na blechy
02.02.13 Péče

Pozor na blechy

Jistě všichni známe rčení z oblíbeného českého filmu Na samotě u lesa: „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“, ale opak je pravdou. Blecha, která parazituje na vašem mazlíčkovi, může bez problému sát i na člověku.
Psi a zimní období
05.01.13 Péče

Psi a zimní období

I když je pohyb ve sněhu pro většinu psů zajímavým zpestřením každodenních procházek, zimní počasí pro ně kvůli nízkým teplotám představuje nejnáročnější období roku.   Hlavním úkolem majitelů psů je v této době správnou výživou a vhodnými opatřeními maximálně omezit negativní vliv chladného počasí na celkový zdravotní stav jejich čtyřnohých mazlíčků.
Psi v módě kopírují své páníčky
21.12.12 Péče

Psi v módě kopírují své páníčky

Móda pro domácí mazlíčky zaznamenala v posledních letech ohromný posun. Nejenže pejsky můžete obléknout do krásně padnoucích oblečků různých barev a vzorů, ale dokonce je dokážete ochránit před nepřízní počasí.
Zápach z tlamy
10.11.12 Péče

Zápach z tlamy

Až polovina majitelů psů a koček¹ uvádí, že je trápí zápach z tlamičky jejich mazlíčků, který může být příznakem začínající parodontózy. Podle průzkumu společnosti VIRBAC tím trpí až 85 % psů a koček.
Novinka – kosmetika pro vašeho mazlíčka z Amazonie
04.11.12 Péče

Novinka – kosmetika pro vašeho mazlíčka z Amazonie

Hledáte pro svého psa kvalitní šampón, který krásně voní a srst po něm bude ve skvělé kondici? Upřednostňujete ekologicky šetrné výrobky? Pak vyzkoušejte kosmetiku MEGAMAZON® a poskytněte svému mazlíčkovi to nejlepší, co příroda nabízí.   Všechny produkty jsou vyrobené ze 100% přírodních extraktů z Amazonie.

Má váš pes zdravé oči?
06.10.12 Péče

Má váš pes zdravé oči?

Dospělý člověk ve chvíli, kdy začne špatně vidět nebo má zarudlé oko, zamíří k lékaři. Co když se ale to samé stane jeho pejskovi nebo kočce?   Zarudlé oko může znamenat cokoliv od triviální záležitosti až po závažné onemocnění.
Vatové tyčinky do uší? Raději ne!
22.09.12 Péče

Vatové tyčinky do uší? Raději ne!

Až polovina majitelů psů a koček používá k čištění uší svých čtyřnohých přátel běžné vatové tyčinky. Jenže tím mohou natropit více škody než užitku a způsobit závažná poranění ušního bubínku či zatlačovat ušní maz hlouběji a tím vyvolat zánět.
Pamlsky na zoubky
29.07.12 Péče

Pamlsky na zoubky

Pravidelná péče o zuby je důležitá nejen u lidí, ale i u psů. Kromě kartáčku a speciální enzymatické pasty jsou výborným pomocníkem také dentální tyčinky.

Na prázdniny do hotelu?
22.06.12 Péče

Na prázdniny do hotelu?

Nastává doba dovolených, kdy jako majitelé čtyřnohého mazlíčka možná řešíte otázku „kam s ním?“ Pokud nemáte nikoho, kdo by se o vaše zvíře postaral, je možným řešením psí nebo kočičí hotel, případně individuální hlídání. Jenže jakou variantu zvolit? Co je vhodnější? O různých možnostech jsme si povídali s Lucií Janešovou, která vlastní firmu na hlídání domácích mazlíčků.