Klíšťata jsou tu, chraňte svého psa!
22.03.14 Péče

Klíšťata jsou tu, chraňte svého psa!

Ačkoli byl první jarní den teprve před pár dny, venku to vypadá, že je jaro v plném proudu. Ale teplé počasí probudilo k životu i nezvané hosty – klíšťata.

Císařovy nové šaty
02.07.13 Péče

Císařovy nové šaty

aneb Když je kabát těsný   Stalo se vám někdy, že jste z šatníku ve spěchu popadli kabát nebo sako, které jste již nějakou dobu neměli na sobě? V rychlosti jej obléknete a spěcháte ke dveřím. V okamžiku, kdy natáhnete ruku a sáhnete po klice, cítíte odpor pod pažemi a na ramenou.
I psi mají své dny, kdy by se jim hodila masáž
21.05.13 Péče

I psi mají své dny, kdy by se jim hodila masáž

  Věděli jste, že stejně jako nás lidi, i psy může bolet hlava? Nebo že jejich „problematické“ chování může mít, a velmi často i má, příčinu v bolesti? „Všechny tyto aspekty a celá řada dalších mohou být způsobené svalovou nerovnováhou“, říká Julia Roberston, myoterapeutka a lektorka, která se v Anglickém Sussexu věnuje problematice psů a jejich zdraví již více jak 12 let.   Masírovat psa? Říkáte si, že to už je velký úlet? Ale není to tak úplně pravda.
Učení stříhání drápků
09.04.13 Péče

Učení stříhání drápků

  Psi žijící ve městech si drápky obrušují chůzí po chodníku, takže majitel se o ně nemusí skoro starat. Ovšem vesnickým psům, kteří se prohánějí jen po trávě, se musí drápky čas od času zastřihnout.
Pozor na blechy
02.02.13 Péče

Pozor na blechy

Jistě všichni známe rčení z oblíbeného českého filmu Na samotě u lesa: „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“, ale opak je pravdou. Blecha, která parazituje na vašem mazlíčkovi, může bez problému sát i na člověku.
Psi a zimní období
05.01.13 Péče

Psi a zimní období

I když je pohyb ve sněhu pro většinu psů zajímavým zpestřením každodenních procházek, zimní počasí pro ně kvůli nízkým teplotám představuje nejnáročnější období roku.   Hlavním úkolem majitelů psů je v této době správnou výživou a vhodnými opatřeními maximálně omezit negativní vliv chladného počasí na celkový zdravotní stav jejich čtyřnohých mazlíčků.
Psi v módě kopírují své páníčky
21.12.12 Péče

Psi v módě kopírují své páníčky

Móda pro domácí mazlíčky zaznamenala v posledních letech ohromný posun. Nejenže pejsky můžete obléknout do krásně padnoucích oblečků různých barev a vzorů, ale dokonce je dokážete ochránit před nepřízní počasí.
Zápach z tlamy
10.11.12 Péče

Zápach z tlamy

Až polovina majitelů psů a koček¹ uvádí, že je trápí zápach z tlamičky jejich mazlíčků, který může být příznakem začínající parodontózy. Podle průzkumu společnosti VIRBAC tím trpí až 85 % psů a koček.
Novinka – kosmetika pro vašeho mazlíčka z Amazonie
04.11.12 Péče

Novinka – kosmetika pro vašeho mazlíčka z Amazonie

Hledáte pro svého psa kvalitní šampón, který krásně voní a srst po něm bude ve skvělé kondici? Upřednostňujete ekologicky šetrné výrobky? Pak vyzkoušejte kosmetiku MEGAMAZON® a poskytněte svému mazlíčkovi to nejlepší, co příroda nabízí.   Všechny produkty jsou vyrobené ze 100% přírodních extraktů z Amazonie.

Má váš pes zdravé oči?
06.10.12 Péče

Má váš pes zdravé oči?

Dospělý člověk ve chvíli, kdy začne špatně vidět nebo má zarudlé oko, zamíří k lékaři. Co když se ale to samé stane jeho pejskovi nebo kočce?   Zarudlé oko může znamenat cokoliv od triviální záležitosti až po závažné onemocnění.