Blechám vstup zakázán!
20.05.14 Péče

Blechám vstup zakázán!

Zdaleka už neplatí, že blechy jsou ty malé potvůrky, které vlezou jen na špinavého voříška v boudě. Jaké hrozby invaze miniaturních útočníků skrývá? Malá exkurze do světa blech vám na otázky odpoví.

Čistil si už váš pes zuby?
18.05.14 Péče

Čistil si už váš pes zuby?

Až 4 z 5 psů starších tří let trpí onemocněním dásní, přesto 90 % majitelů je přesvědčeno, že zuby a dásně jejich mazlíčka jsou zdravé. Na podporu dentální hygieny psů je zaměřen celosvětový program „Měsíc zdravého chrupu“, v ČR i SR proběhne letos v červnu již 7.

Nedejte parazitům šanci, nejlepší obrana je útok!
26.04.14 Péče

Nedejte parazitům šanci, nejlepší obrana je útok!

Klíšťata v kožichu a blechy v domácnosti nejsou trendem letošní sezóny, trendem je nedat parazitům šanci.   Před pár lety jsme si možná říkali, že klíšťata a další nepříjemní parazité jsou aktuální hlavně v létě a jinak není třeba se jimi nijak zvlášť zneklidňovat.

Nejčastější „klíštěcí“ a „bleší“ chyby
05.04.14 Péče

Nejčastější „klíštěcí“ a „bleší“ chyby

Jaro je tu a s ním přišli i nezvaní hosté – klíšťata. K nim se pak přidávají celoročně útočící blechy.

Klíšťata jsou tu, chraňte svého psa!
22.03.14 Péče

Klíšťata jsou tu, chraňte svého psa!

Ačkoli byl první jarní den teprve před pár dny, venku to vypadá, že je jaro v plném proudu. Ale teplé počasí probudilo k životu i nezvané hosty – klíšťata.

Císařovy nové šaty
02.07.13 Péče

Císařovy nové šaty

aneb Když je kabát těsný   Stalo se vám někdy, že jste z šatníku ve spěchu popadli kabát nebo sako, které jste již nějakou dobu neměli na sobě? V rychlosti jej obléknete a spěcháte ke dveřím. V okamžiku, kdy natáhnete ruku a sáhnete po klice, cítíte odpor pod pažemi a na ramenou.
I psi mají své dny, kdy by se jim hodila masáž
21.05.13 Péče

I psi mají své dny, kdy by se jim hodila masáž

  Věděli jste, že stejně jako nás lidi, i psy může bolet hlava? Nebo že jejich „problematické“ chování může mít, a velmi často i má, příčinu v bolesti? „Všechny tyto aspekty a celá řada dalších mohou být způsobené svalovou nerovnováhou“, říká Julia Roberston, myoterapeutka a lektorka, která se v Anglickém Sussexu věnuje problematice psů a jejich zdraví již více jak 12 let.   Masírovat psa? Říkáte si, že to už je velký úlet? Ale není to tak úplně pravda.
Učení stříhání drápků
09.04.13 Péče

Učení stříhání drápků

  Psi žijící ve městech si drápky obrušují chůzí po chodníku, takže majitel se o ně nemusí skoro starat. Ovšem vesnickým psům, kteří se prohánějí jen po trávě, se musí drápky čas od času zastřihnout.
Pozor na blechy
02.02.13 Péče

Pozor na blechy

Jistě všichni známe rčení z oblíbeného českého filmu Na samotě u lesa: „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“, ale opak je pravdou. Blecha, která parazituje na vašem mazlíčkovi, může bez problému sát i na člověku.
Psi a zimní období
05.01.13 Péče

Psi a zimní období

I když je pohyb ve sněhu pro většinu psů zajímavým zpestřením každodenních procházek, zimní počasí pro ně kvůli nízkým teplotám představuje nejnáročnější období roku.   Hlavním úkolem majitelů psů je v této době správnou výživou a vhodnými opatřeními maximálně omezit negativní vliv chladného počasí na celkový zdravotní stav jejich čtyřnohých mazlíčků.