Když fena rodí…
06.03.11 Péče

Když fena rodí…

Termín porodu vám dopředu nikdo neřekne, pohybuje se mezi 58. až 65.
Chraňte pejska před zimou
28.11.10 Péče

Chraňte pejska před zimou

Staráte se o psa během chladných měsíců dostatečně? Věřte, že i naši čtyřnozí miláčkové vnímají zimu a mnohdy velmi intenzivně. Nosíme teplé oblečení, dopujeme se vitamíny a výživovými doplňky, abychom se chránili před různými nemocemi a cítili se příjemně.

Prevence zubního kamene
05.04.10 Péče

Prevence zubního kamene

Domácí péče Již od štěněčího věku zvykejte pejska na to, že mu zuby prohlížíte a čistíte, např. gázou namotanou na prst nebo speciálním zubním kartáčkem pro psy.

Péče o oči a uši
25.02.10 Péče

Péče o oči a uši

Péče o uši, stejně jako o oči, pokud je všechno v pořádku, spočívá čistě v pravidelných kontrolách. Někdy se však mohou vyskytnout zdravotní obtíže, které je potřeba ošetřit.

Ošetření análních žlázek
15.02.10 Péče

Ošetření análních žlázek

Ucpané anální žlázky naštěstí nepatří mezi běžné potíže, které musíme u svého pejska často ošetřovat, přece však jednou za čas komplikují psům život a měli bychom být na takovou situaci připraveni. Stejně jako u mnohých jiných obtíží i v tomto případě je důležité včasné rozpoznání, aby nedošlo ke komplikacím.
Ošetření tlapek a drápků
11.01.10 Péče

Ošetření tlapek a drápků

Tlapky   Tlapky je třeba prohlížet nejen když pes kulhá. Podívejte se mezi prsty i mezi polštářky.

Péče o starší psy
05.01.10 Péče

Péče o starší psy

Za starší bývají psi obvykle považováni v době, kdy dosáhnou poloviny očekávané délky života. Je zřejmé, že ke starému psu se musíme chovat s ohledem na jeho věk.

Péče o zuby a záchovná stomatologie u psů a koček
07.08.09 Péče

Péče o zuby a záchovná stomatologie u psů a koček

Při péči o naše čtyřnohé miláčky bychom neměli zapomínat na jejich zuby. Výskyt zubního kamene či zubního kazu je nepříjemný a může přivodit řadu problémů.

Anglický mastif - jak o něj pečovat
04.12.07 Péče

Anglický mastif - jak o něj pečovat

Považuji za opravdu velmi důležité při koupi štěňátka zeptat se chovatele, čím bylo štěně po dobu u něj krmeno. Na kvalitním krmení je založena jeho mohutná a zdravá kostra a vyhnete se komplikacím se špatnými kyčelními klouby a celým pohybovým aparátem.

Péče o tělo psa
12.10.07 Péče

Péče o tělo psa

Zanedbávat péči o jakékoliv zvíře se nevyplácí, a přestože pes je relativně bez viditelných potíží, můžeme mu způsobit citelné zdravotní problémy. Pojďme se podívat, jak správně pěčovat o uši, oči, tlapky, drápky a anální žlázky.