Můj pes

Péče o psy a kočky v zimním období
09.01.17 Péče

Péče o psy a kočky v zimním období

V zimě, když mrzne, fouká studený vítr a ulice jsou posypané solí, nastává období, kdy je nutné péči o zvířata přizpůsobit aktuálním podmínkám. Specifický přístup vyžadují nejen domácí mazlíčci, kteří si užívají pohodlí teplého bytu, ale především zvířata, která žijí dlouhodobě venku.
5 tipů, jak udržet psa v kondici i přes zimu
09.12.16 Péče

5 tipů, jak udržet psa v kondici i přes zimu

Zima se přihlásila o slovo a my jsme, ač neradi, museli obléct kabáty a zabalit se do teplých šál. Nezapomínejme však ani na naše čtyřnohé kamarády a podívejme se, jak jim můžeme pomoci přežít zimní měsíce ve zdraví.
Pár tipů pro krásnou srst
20.09.16 Péče

Pár tipů pro krásnou srst

Bohatá a lesklá srst není jen hezká na pohled, je i znakem dobrého zdravotního stavu. Pomoct může nejen vhodná kosmetika a celková péče o srst, ale především správná strava.

Zásady správné péče o zuby
09.02.16 Péče

Zásady správné péče o zuby

Věděli jste, že správná ústní hygiena nechrání jenom chrup vašich zvířecích přátel, ale napomáhá také předcházet onemocněním imunitního systému a zejména u psů chorobám srdce, ledvin a jater? Jaké jsou její hlavní zásady?   Pravidelnost Jedním z nejdůležitějších faktorů je vytvořit z čištění chrupu pravidelný rituál. Pes i kočka jej budou očekávat a nebudete s nimi muset svádět urputný boj „kdo s koho“.
Venčení pejsků v zimě má svá pravidla
23.01.16 Péče

Venčení pejsků v zimě má svá pravidla

Pes žijící celoročně venku je lépe vybaven na to, aby se se sněhovou nadílkou a chladem vypořádal. Podmínkou je samozřejmě dobře zateplená bouda, která neprofukuje.
Zima bez potíží
12.12.15 Péče

Zima bez potíží

Zima je tu! Její příchod pro naše psí miláčky neznamená pouze dovádění ve sněhu a chytání padajících vloček do tlamy, ale i problémy s ní spojené. Mezi ty nejčastější patří podchlazení, popraskané polštářky na tlapkách od posypové soli či tloustnutí.

Péče o psa a kočku v zimě
28.11.15 Péče

Péče o psa a kočku v zimě

Letní šatník jsme dávno vyměnili za podzimní a s klesajícími teplotami rádi sáhneme po teplejším kabátu. To nejlepší chceme dopřát i svým domácím mazlíčkům.
Jak docílit krásné srsti?
10.10.15 Péče

Jak docílit krásné srsti?

Lesklá, zdravá a správně vybarvená srst není jen znakem toho, jak je o psa pečováno, ale především známkou dobré kondice a pevného zdraví. Jaké faktory ovlivňují kvalitu srsti a můžete je ovlivnit?   Kvalitní strava Složení krmiva, které psovi podáváte, je nejdůležitější pro krásnou srst.

Čistíte zuby svému psovi?
10.06.15 Péče

Čistíte zuby svému psovi?

Prevence dentálních onemocnění je u psů stejně důležitá jako u lidí. Podle výsledků průzkumu mezi veterinárními lékaři provádí dentální hygienu psům jen 21 % majitelů, přitom problémy způsobené nedostatečnou péčí o chrup má 52 % psích pacientů.

Správné odstranění klíštěte
11.04.15 Péče

Správné odstranění klíštěte

Už druhým rokem máme velmi mírnou zimu, což nám zase tak moc nevadí a možná to i vítáme, stejnou radost ovšem mají i klíšťata a také hlodavci, typičtí přenašeči infekčních chorob. O tom, jaké antiparazitární přípravky zvolit, jsme už psali.