Jihoruský ovčák
14.02.19 Plemena

Jihoruský ovčák

Historie První zmínky o tomto přírodním plemeni se objevují v Rusku okolo roku 1763. Za jeho předky se považuje například šňůrový pudl nebo asturijský ovčák.
Japonský špic
03.02.19 Plemena

Japonský špic

Historie Navzdory názvu plemene není typickým představitelem rodiny asijských špiců. Někteří odborníci ho považují za určitou zmenšeninu samojeda, která se na počátku 20.
Americký vodní španěl
27.01.19 Plemena

Americký vodní španěl

Historie S cílenou plemenitbou tohoto středně velkého loveckého psa se začalo až roku 1920. Je to ryzí „Američan“, ale s evropskými kořeny.
Barbet
22.01.19 Plemena

Barbet

Historie Označuje se za plemeno francouzské, protože byl znám ve Francii ještě před středověkem. O jeho původu se však vedou diskuse.
Italský segugio krátkosrstý
15.01.19 Plemena

Italský segugio krátkosrstý

Italský krátkosrstý honič   Historie Standard uvádí, že plemeno segugio pochází již z antických dob. Tito psi jsou jistě potomci primitivních psů antického Egypta, kteří byli používáni k lovu zvěře.
Italský segugio
09.01.19 Plemena

Italský segugio

Italský drsnosrstý honič Historie Původ tohoto italského plemene je velmi starobylý. Za jeho možné předky se označují různí starověcí chrti.
Italský ohař
05.01.19 Plemena

Italský ohař

Historie Je možné, že se jedná o nejstarší plemeno loveckých psů v Evropě. Podle některých písemných dokladů sahá historie plemene až do 5.
Španělský vodní pes
17.12.18 Plemena

Španělský vodní pes

Historie Standard uvádí, že výskyt tohoto psa sahá na iberském poloostrově hluboko do historie. Má stejné kořeny jako starobylý barbet, což je málo známé plemeno, které téměř vyhynulo a v 70.
Porcelaine
11.12.18 Plemena

Porcelaine

(Porcelán) Historie Lovecké plemeno, které se používalo k lovu malé zvěře štvaním, pochází z Francie. Ta je označována jako „země honičů“.
Wetterhoun - fríský vodní pes
05.12.18 Plemena

Wetterhoun - fríský vodní pes

Historie Jeho původ je zahalen tajemství. Co se ví s určitostí, že toto plemeno pochází z Fríska (severní Nizozemí), kde se používalo k lovu vyder.