Tibetský teriér
19.04.18 Plemena

Tibetský teriér

Historie Stručný historický přehled podle standardu: „Plemeno pochází z Tibetu. Navzdory jménu tibetský teriér není teriér ale pastevecký pes, sloužící i jako hlídací pes pro obchodníky na jejich cestách do Číny.
Lhasa Apso
01.03.18 Plemena

Lhasa Apso

Historie Plemeno pochází z Tibetu, kde tito psi žili v drsném klimatu vysokých nadmořských výšek. Jen houževnatý a odolný pes je schopen přestát tyto podmínky a to mělo velký vliv na vývoj plemene.
Maďarský chrt
07.02.18 Plemena

Maďarský chrt

Historie Maďarský chrt je starobylý lovecký pes. Jeho původ lze vysledovat až do doby dobytí země Maďary.
Americký foxhound
16.01.18 Plemena

Americký foxhound

Historie Obecně lze historii foxhoundů sledovat od 13. století, kdy poprvé v Anglii začaly organizované hony na lišky.
Norský losí pes šedý
10.01.18 Plemena

Norský losí pes šedý

Historie Z názvu plemene lze vyvodit, že norský losí pes pochází z Norska. Je znám většinou pod anglickým jménem elkhound.
Mudi
05.01.18 Plemena

Mudi

Historie Mudi je přírodní honácké plemeno, které je v Maďarsku dodnes (i když v mnohem menší míře) používáno k pasení ovcí a dobytka. Plemeno vzniklo v průběhu 18.
Španělský galgo
14.12.17 Plemena

Španělský galgo

Historie Ze Španělska pocházející chrt, zvaný galgo, patří k téže vývojové linii jako velký anglický chrt – greyhound. Vznikl ze stejných nebo velmi blízkých předků.
Portugalský podengo
21.11.17 Plemena

Portugalský podengo

Historie Portugalský podengo, respektive pes podengo, patří mezi nejstarší a nejprimitivnější plemena. O mimořádné starobylosti podengů svědčí znaky jejich tělesné stavby, které jsou na první pohled málo ušlechtilé.
Otterhound
07.11.17 Plemena

Otterhound

Vydrař Historie První zmínky o „vydřích psech“ pocházejí z Anglie z 12. století.
Norfolk teriér
01.11.17 Plemena

Norfolk teriér

Historie Jihovýchodní část největšího z britských ostrovů je domovinou norwich a norfolk teriéra. Tato plemena jsou si tak blízce příbuzná, že byla ještě v 50.