Australský teriér
18.06.18 Plemena

Australský teriér

Historie Toto malé a živé plemeno vzniklo asi před 150 lety v Austrálii. Spojuje v sobě vlastnosti několika plemen britských teriérů podílejících se na jeho zrodu.
Slovenský kopov
13.06.18 Plemena

Slovenský kopov

Historie Jedná se o slovenské národní plemeno. Ve střední Evropě existovala už odnepaměti skupina psů, typických honičů, používaných na stavění a lov zvěře.
Chorvatský ovčák
16.05.18 Plemena

Chorvatský ovčák

Historie Krátký historický přehled podle standardu: Toto plemeno nejpravděpodobněji vzniklo během několika staletí z potomků takzvaného „psa rašelinného“ (Canis Familliaris Palustris) v oblasti východní Slavonie, která je dnes částí Chorvatska. Podle hypotézy v rukopisu biskupa Petra Bakice z roku 1719, který se odvolává na starší rukopis biskupa Petra z roku 1374, přivezli tyto psy do své nové domoviny noví osídlenci Chorvatska.
Švýcarský honič
23.04.18 Plemena

Švýcarský honič

Historie Krátký historický nástin podle standardu: Švýcarský honič má velmi starý původ. Jeho přítomnost ve Švýcarsku v dobách starého Říma dokládá mozaika nalezené v Avenches, na níž jsou zobrazeni smečkoví psi, kteří se shodují ve varietách se švýcarskými honiči.
Tibetský teriér
19.04.18 Plemena

Tibetský teriér

Historie Stručný historický přehled podle standardu: „Plemeno pochází z Tibetu. Navzdory jménu tibetský teriér není teriér ale pastevecký pes, sloužící i jako hlídací pes pro obchodníky na jejich cestách do Číny.
Lhasa Apso
01.03.18 Plemena

Lhasa Apso

Historie Plemeno pochází z Tibetu, kde tito psi žili v drsném klimatu vysokých nadmořských výšek. Jen houževnatý a odolný pes je schopen přestát tyto podmínky a to mělo velký vliv na vývoj plemene.
Maďarský chrt
07.02.18 Plemena

Maďarský chrt

Historie Maďarský chrt je starobylý lovecký pes. Jeho původ lze vysledovat až do doby dobytí země Maďary.
Americký foxhound
16.01.18 Plemena

Americký foxhound

Historie Obecně lze historii foxhoundů sledovat od 13. století, kdy poprvé v Anglii začaly organizované hony na lišky.
Norský losí pes šedý
10.01.18 Plemena

Norský losí pes šedý

Historie Z názvu plemene lze vyvodit, že norský losí pes pochází z Norska. Je znám většinou pod anglickým jménem elkhound.
Mudi
05.01.18 Plemena

Mudi

Historie Mudi je přírodní honácké plemeno, které je v Maďarsku dodnes (i když v mnohem menší míře) používáno k pasení ovcí a dobytka. Plemeno vzniklo v průběhu 18.