Můj pes

Velškorgi
10.10.18 Plemena

Velškorgi

Historie V současnosti se rozlišují dvě samostatná plemena: Welsh Corgi Pembroke a Welsh Corgi Cardigan. Jejich původ není přesně známý, ale předpokládá se, že jejich předky přivezli do Walesu asi před tisíci lety tkalci z Belgie.
Pyrenejský mastin
08.09.18 Plemena

Pyrenejský mastin

Historie Jedná se o starobylé molossoidní plemeno. Na území dnešního Španělska se předci pyrenejského mastina dostali pravděpodobně s Féničany na jejich lodích.
Brazilský teriér
29.08.18 Plemena

Brazilský teriér

Historie Plemeno je odvozené z hladkosrstého foxteriéra. Předci dnešních brazilských teriérů se objevují od 20.
Bretaňský ohař
26.08.18 Plemena

Bretaňský ohař

Historie Toto lovecké plemeno pochází z Francie, konkrétně z centrální části Bretaně. Záznamy o existenci jeho předků jsou staré několik set let.
Lurcher
10.08.18 Plemena

Lurcher

Lurcher není plemenem v pravém slova smyslu. Slovo lurcher znamená něco podobného, jako náš „voříšek“.
Japonský teriér
30.07.18 Plemena

Japonský teriér

Historie Ověřených zpráv o původu japonského teriéra existuje jen málo a navíc se v mnoha ohledech liší. Jisté je, že plemeno bylo vytvořeno záměrně.
Irský Glen of Imaal teriér
27.06.18 Plemena

Irský Glen of Imaal teriér

Historie Krátký historický přehled podle standardu: Glen of Imaal teriér nebyl stejně jako mnozí ostatní psi ze skupiny teriérů až do poloviny 19. století lovci příliš uznáván.
Australský teriér
18.06.18 Plemena

Australský teriér

Historie Toto malé a živé plemeno vzniklo asi před 150 lety v Austrálii. Spojuje v sobě vlastnosti několika plemen britských teriérů podílejících se na jeho zrodu.
Slovenský kopov
13.06.18 Plemena

Slovenský kopov

Historie Jedná se o slovenské národní plemeno. Ve střední Evropě existovala už odnepaměti skupina psů, typických honičů, používaných na stavění a lov zvěře.
Chorvatský ovčák
16.05.18 Plemena

Chorvatský ovčák

Historie Krátký historický přehled podle standardu: Toto plemeno nejpravděpodobněji vzniklo během několika staletí z potomků takzvaného „psa rašelinného“ (Canis Familliaris Palustris) v oblasti východní Slavonie, která je dnes částí Chorvatska. Podle hypotézy v rukopisu biskupa Petra Bakice z roku 1719, který se odvolává na starší rukopis biskupa Petra z roku 1374, přivezli tyto psy do své nové domoviny noví osídlenci Chorvatska.