Můj pes

Barbet
22.01.19 Plemena

Barbet

Historie Označuje se za plemeno francouzské, protože byl znám ve Francii ještě před středověkem. O jeho původu se však vedou diskuse.
Italský segugio krátkosrstý
15.01.19 Plemena

Italský segugio krátkosrstý

Italský krátkosrstý honič   Historie Standard uvádí, že plemeno segugio pochází již z antických dob. Tito psi jsou jistě potomci primitivních psů antického Egypta, kteří byli používáni k lovu zvěře.
Italský segugio
09.01.19 Plemena

Italský segugio

Italský drsnosrstý honič Historie Původ tohoto italského plemene je velmi starobylý. Za jeho možné předky se označují různí starověcí chrti.
Italský ohař
05.01.19 Plemena

Italský ohař

Historie Je možné, že se jedná o nejstarší plemeno loveckých psů v Evropě. Podle některých písemných dokladů sahá historie plemene až do 5.
Španělský vodní pes
17.12.18 Plemena

Španělský vodní pes

Historie Standard uvádí, že výskyt tohoto psa sahá na iberském poloostrově hluboko do historie. Má stejné kořeny jako starobylý barbet, což je málo známé plemeno, které téměř vyhynulo a v 70.
Porcelaine
11.12.18 Plemena

Porcelaine

(Porcelán) Historie Lovecké plemeno, které se používalo k lovu malé zvěře štvaním, pochází z Francie. Ta je označována jako „země honičů“.
Wetterhoun - fríský vodní pes
05.12.18 Plemena

Wetterhoun - fríský vodní pes

Historie Jeho původ je zahalen tajemství. Co se ví s určitostí, že toto plemeno pochází z Fríska (severní Nizozemí), kde se používalo k lovu vyder.
Korejský Jindo
13.11.18 Plemena

Korejský Jindo

Historie Psí plemeno pocházející z Jižní Koreje. Standard uvádí, že o původu korejského Jinda nejsou písemné záznamy, ale mnozí odborníci se shodují, že toto plemeno existovalo po několik tisíc let na ostrově Jindo, který se nachází na jihozápadním konci Korejského poloostrova.
Velký modrý gaskoňský honič
30.10.18 Plemena

Velký modrý gaskoňský honič

Historie Toto francouzské plemeno je velmi starobylé. Říká se o něm, že je současníkem Svatého Huberta.
Holandský ovčácký pudl
23.10.18 Plemena

Holandský ovčácký pudl

Shapendoes Historie Jedná se o velmi staré plemeno z Nizozemí. Plemenný standard uvádí, že koncem 19.