Portugalský podengo
21.11.17 Plemena

Portugalský podengo

Historie Portugalský podengo, respektive pes podengo, patří mezi nejstarší a nejprimitivnější plemena. O mimořádné starobylosti podengů svědčí znaky jejich tělesné stavby, které jsou na první pohled málo ušlechtilé.
Otterhound
07.11.17 Plemena

Otterhound

Vydrař Historie První zmínky o „vydřích psech“ pocházejí z Anglie z 12. století.
Norfolk teriér
01.11.17 Plemena

Norfolk teriér

Historie Jihovýchodní část největšího z britských ostrovů je domovinou norwich a norfolk teriéra. Tato plemena jsou si tak blízce příbuzná, že byla ještě v 50.
Skye teriér
19.10.17 Plemena

Skye teriér

Historie Jedná se o jedno z nejstarších skotských plemen. Předci byli nízcí, dlouhosrstí psi, kteří na ostrově žili odnepaměti.
Field španěl
02.08.17 Plemena

Field španěl

Historie Krátký historický přehled podle standardu: Výcvik loveckých psů k nalezení živé zvěře a/nebo k aportu postřelené anebo zastřelené zvěře patří k velmi starým tradicím nejenom ve Velké Británii. Field španěl patří do kategorie španělů-slídičů, kterým se dříve říkalo „Land Spaniels“.
Bavorský barvář
23.07.17 Plemena

Bavorský barvář

Historie Standard plemene uvádí: Všichni stopaři a barváři pocházejí z původních loveckých psů, honičů (brakýřů). Všichni čistokrevní honiči jsou v lovecké akci hlasití, umí dobře pronikat terénem, mají velmi jemný nos a jsou jistí při sledování stopy, ať už drobné či velké zvěře.
Kavkazský pastevecký pes
07.06.17 Plemena

Kavkazský pastevecký pes

 Historie Standard plemene uvádí: Předpokládá se, že kavkazský pastevecký pes pochází ze starověkých psů z Kavkazu. Rozšíření tohoto plemene zahrnuje oblasti od kavkazských hor po travnaté stepi jižního Ruska.
Landseer
03.05.17 Plemena

Landseer

Historie Plemeno získalo své jméno podle malíře Edwina Landseera, který tyto psy rád maloval. Za zemi původu se považuje Anglie.
Boerboel
11.04.17 Plemena

Boerboel

Búrský buldok   Historie Jedná se o jihoafrické národní plemeno, které zatím není uznané FCI. Boerboel je velký, silný, odolný, houževnatý a inteligentní pracovní pes, který se v Jižní Africe chová již od 17.
Americký bezsrstý teriér
13.03.17 Plemena

Americký bezsrstý teriér

Historie Americký bezsrstý teriér je nové plemeno, které vzniklo v USA a zatím není uznané FCI. První představitelka, fenka Josephine, se narodila v roce 1972 z vrhu čistokrevných osrstěných krysích teriérů (rat terrier).