Při léčení zvířat jde v prvé řadě o to jim ulevit, nejlépe je samozřejmě vyléčit, a až pak jde o inkasování odměny za veterinární úkon. Tak se tomu učí budoucí veterinární lékaři.
V posledních letech přibývá chovatelů všech druhů zvířat a chovatelství koček zažívá opravdový boom. Ruku v ruce s tím jde zvýšení kvality průmyslově vyráběných krmiv a jejich snadná dostupnost.
V pátek 28. září se na celém světe připomínal „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day).
Podle statistik chová jednoho nebo více domácích mazlíčků polovina českých domácností. V počtu chovaných zvířat na počet obyvatel jsme tak v Evropě na samé špičce.
Zdaleka ne všechno se v následujících týdnech a měsících začne ukládat k zimnímu spánku. Někteří živočichové naopak ožijí.
Podle zjištění pojišťoven je deset nejčastějších důvodů, proč lidé vezmou kočku k veterináři, těchto: Infekce močových cest Žaludeční obtíže Selhání ledvin Kožní alergie Cukrovka Infekce horních cest dýchacích Ušní infekce Trhání zubů Průjem Hypertyreóza Samozřejmě výjimkou jsou veterinární pohotovosti, kde se řeší často mnohem závažnější problémy, jako jsou úrazy například po srážce s autem, pokousání, otrava, zánět dělohy, ucpání močové trubice, selhání srdce a mnoho dalších závažných stavů. A jakých je 10 nejběžnějších onemocnění u psů si můžete přečíst zde: https://muj-pes.
Žaludeční problémy se nevyhýbají ani kočkám. I v tomto případě platí, že lepší je dbát na prevenci a kočce podávat jen kvalitní krmivo.
Jedná se o stav, kdy se na kočičí tlapce nacházejí nadpočetné prsty. Navýšený počet prstů může být jen na jedné tlapce, nebo i na všech tlapkách.
Není nic lepšího než přijít domů a být přivítán svým zvířecím miláčkem. Pořádně se přitulit, nechat si olízat ruce i obličej a zaházet si plyšákem.
Na první pohled může člověku připadat, že blecha je jen parazitem znepříjemňujícím mazlíčkův život. Což je částečně pravda – bleší kousnutí způsobuje podráždění kůže vedoucí ke svědění, které je zvířeti velmi nepříjemné a může ho až stresovat.