Onemocnění očí se velmi často projevuje jejich slzením. Pokud Vašemu psovi slzí oči jen někdy, může jít o alergickou reakci (obvykle se projevuje stejně jako u lidí v letním období, když je v ovzduší mnoho pylů).
Nejčastěji se onemocnění uší projevují častým škrábáním. Nejprve zjistěte, zda nejde o blechy.
Hlavními příznaky onemocnění trávicího traktu je zvracení, průjem a zácpa, případně ještě zápach z tlamy. Zvracení Jelikož pes rychle potravu hltá, někdy ji ani pořádně nerozkouše či sní po sobě několik odlišných jídel, může zvracet.
Na zubech psa se stejně jako u lidí tvoří zubní plak z kterého se po čase vyvine zubní kámen. U trpasličích plemen to bývá běžné již během prvního až druhého roku života.
Příčiny vzniku atopické dermatitidy V posledních letech se objevuje stále více psů, kteří trpí přecitlivělostí vůči specifickým alergenům. Alergenem může být cokoli, co vyprovokuje přemrštěnou reakci ze strany imunitního systému zvířete a způsobí tak silný pocit svědění.
Kulhání Příčin, kdy pes začne kulhat je mnoho, některé jsou vážné, jiné méně. Příčiny mohou být od mírných poranění (zatrhlý dráp, poraněný polštářek) po vážné úrazy (přetržení kolenních vazů, zlomeniny, vykloubeniny, mnohočetné poranění při autoúrazech).
Mnoho lidí si myslí, že odčervení působí delší dobu a chrání tak psa proti vnitřním parazitům určitou dobu, toto přesvědčení je však mylné. Odčervovací tableta nebo pasta působí pouze na dospělého parazita a to jen 24 hodin.
O očkování bychom se měli poradit s chovatelem i svým veterinářem a společně tak vytvořit optimální očkovací plán štěněte. Pokud si berete křížence, i v tomto případě byste měli na očkování a odčervení trvat, protože není nic smutnějšího, než se bezmocně dívat na štěňátko, které nám rychle odchází před očima a my mu nemůžeme pomoci.
K nepříjemným průvodcům psa nepatří jen vnitřní, ale také vnější parazité. Nejen, že psa zneklidňují pobíháním v srsti, svěděním a odsáváním krve, ale často jsou blechy a všenky mezihostiteli tasemnice, kterou pak přenesou na psa.