Můj pes

Kdy k lékaři
08.10.07 Zdraví a nemoci

Kdy k lékaři

Kulhání Příčin, kdy pes začne kulhat je mnoho, některé jsou vážné, jiné méně. Příčiny mohou být od mírných poranění (zatrhlý dráp, poraněný polštářek) po vážné úrazy (přetržení kolenních vazů, zlomeniny, vykloubeniny, mnohočetné poranění při autoúrazech).

Vnitřní paraziti psa
03.10.07 Zdraví a nemoci

Vnitřní paraziti psa

Mnoho lidí si myslí, že odčervení působí delší dobu a chrání tak psa proti vnitřním parazitům určitou dobu, toto přesvědčení je však mylné. Odčervovací tableta nebo pasta působí pouze na dospělého parazita a to jen 24 hodin.
Očkování
03.10.07 Zdraví a nemoci

Očkování

O očkování bychom se měli poradit s chovatelem i svým veterinářem a společně tak vytvořit optimální očkovací plán štěněte. Pokud si berete křížence, i v tomto případě byste měli na očkování a odčervení trvat, protože není nic smutnějšího, než se bezmocně dívat na štěňátko, které nám rychle odchází před očima a my mu nemůžeme pomoci.
Vnější paraziti psa
27.09.07 Zdraví a nemoci

Vnější paraziti psa

K nepříjemným průvodcům psa nepatří jen vnitřní, ale také vnější parazité. Nejen, že psa zneklidňují pobíháním v srsti, svěděním a odsáváním krve, ale často jsou blechy a všenky mezihostiteli tasemnice, kterou pak přenesou na psa.