29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
02.11.07 Zdraví a nemoci

Nemoci pohlavního ústrojí

Nemoci pohlavního ústrojí feny   Mezi příznaky pohlavních onemocnění u feny patří zejména jakýkoliv silnější výtok z vulvy (s výjimkou hárání). Hnis ve vulvě, který si feny neustále olizuje, může signalizovat pyometrii (hnisavý zánět dělohy).
02.11.07 Zdraví a nemoci

Močové kameny

Močové kameny jsou malé krystalky, které e usazují v ledvinových pánvičkách nebo v močovém měchýři. Mohou způsobit až úplné ucpání močových cest a to způsobují psovi velkou bolest.
02.11.07 Zdraví a nemoci

Příznaky onemocnění očí

Onemocnění očí se velmi často projevuje jejich slzením.   Pokud Vašemu psovi slzí oči jen někdy, může jít o alergickou reakci (obvykle se projevuje stejně jako u lidí v letním období, když je v ovzduší mnoho pylů).
02.11.07 Zdraví a nemoci

Příznaky onemocnění uší

Nejčastěji se onemocnění uší projevují častým škrábáním. Nejprve zjistěte, zda nejde o blechy.
02.11.07 Zdraví a nemoci

Nemoci trávicího traktu

Hlavními příznaky onemocnění trávicího traktu je zvracení,  průjem a zácpa,  případně ještě zápach z tlamy.   Zvracení Jelikož pes rychle potravu hltá, někdy ji ani pořádně nerozkouše či sní po sobě několik odlišných jídel, může zvracet.
Zubní kámen - mechanismus vzniku a jeho působení
09.10.07 Zdraví a nemoci

Zubní kámen - mechanismus vzniku a jeho působení

 Na zubech psa se stejně jako u lidí tvoří zubní plak z kterého se po čase vyvine zubní kámen. U trpasličích plemen to bývá běžné již během prvního až druhého  roku života.
08.10.07 Zdraví a nemoci

Atopie - atopická dermatitida

Příčiny vzniku atopické dermatitidy V posledních letech se objevuje stále více psů, kteří trpí přecitlivělostí vůči specifickým alergenům. Alergenem může být cokoli, co vyprovokuje přemrštěnou reakci ze strany imunitního systému zvířete a způsobí tak silný pocit svědění.
Kdy k lékaři
08.10.07 Zdraví a nemoci

Kdy k lékaři

Kulhání Příčin, kdy pes začne kulhat je mnoho, některé jsou vážné, jiné méně. Příčiny mohou být od mírných poranění (zatrhlý dráp, poraněný polštářek) po vážné úrazy (přetržení kolenních vazů, zlomeniny, vykloubeniny, mnohočetné poranění při autoúrazech).

Vnitřní paraziti psa
03.10.07 Zdraví a nemoci

Vnitřní paraziti psa

Mnoho lidí si myslí, že odčervení působí delší dobu a chrání tak psa proti vnitřním parazitům určitou dobu, toto přesvědčení je však mylné. Odčervovací tableta nebo pasta působí pouze na dospělého parazita a to jen 24 hodin.
Očkování
03.10.07 Zdraví a nemoci

Očkování

O očkování bychom se měli poradit s chovatelem i svým veterinářem a společně tak vytvořit optimální očkovací plán štěněte. Pokud si berete křížence, i v tomto případě byste měli na očkování a odčervení trvat, protože není nic smutnějšího, než se bezmocně dívat na štěňátko, které nám rychle odchází před očima a my mu nemůžeme pomoci.