Z důvodu současných zdravotních opatření může být vaše objednávka odeslána se zpožděním 1 pracovní den.
Koinfekce lymské boreliózy a anaplazmózy
28.07.17 Zdraví a nemoci

Koinfekce lymské boreliózy a anaplazmózy

Klíšťata mohou přenášet více původců nemocí, což v některých případech vede v mnohočetnou infekci čili koinfekci, která zvyšuje riziko pro nemocné zvíře. Koinfekce lymské boreliózy a anaplazmózy je poměrně častá, protože obě nemoci přenáší stejný druh klíštěte rodu Ixodes.
Syndrom cauda equina
08.07.17 Zdraví a nemoci

Syndrom cauda equina

Nejen dysplazie je u psů příčinou pohybových obtíží. Například u německých ovčáků se veterináři často setkávají s onemocněním cauda equina, které může zapříčinit až ochrnutí.
Tetanus
26.06.17 Zdraví a nemoci

Tetanus

Jedná se o onemocnění, které se nevyhýbá ani psům. Je vyvoláno toxinem, který vylučuje bakterie Clostridium tetani.
Nechutenství
12.06.17 Zdraví a nemoci

Nechutenství

Většina psů je „žravá“ a sní cokoliv, co jim přijde pod čumák. Je proto divné, když z ničeho nic ztratí chuť k jídlu a třeba i několik dní nic nepozřou.
Vady chrupu a skusu
05.06.17 Zdraví a nemoci

Vady chrupu a skusu

Kontrola psího chrupu a skusu je důležitá nejen z chovatelského hlediska (některé vady mohou být vylučujícími vadami z chovu), ale i z hlediska zdravotního. Pokud psovi zuby špatně vyrostly, mohou někdy zraňovat dutinu ústní nebo způsobovat větší opotřebení protilehlých zubů.
Nemoci přenášené komáry
15.05.17 Zdraví a nemoci

Nemoci přenášené komáry

Zatímco u klíšťat si rizika spojená s možným přenosem závažných onemocnění lidé uvědomují, komáři zatím větší pozornosti unikají. Zdravotní komplikace od bodavého hmyzu přitom hrozí nejen lidem, ale také domácím mazlíčkům.
Psinka
03.05.17 Zdraví a nemoci

Psinka

Jedná se o virové onemocnění masožravců, kdy k nákaze dochází zejména kapénkovou infekcí. Virus je vylučován sekrety a exkrety ještě dva měsíce po infekci.
Co je to idiopatická epilepsie?
18.04.17 Zdraví a nemoci

Co je to idiopatická epilepsie?

Jedná se o onemocnění mozku, která je charakterizované opakujícími se záchvaty bez tzv. funkčních deficit mozku (na mozku se nevyskytují morfologických léze).
6 důvodů, proč zvíře odčervovat
10.04.17 Zdraví a nemoci

6 důvodů, proč zvíře odčervovat

Jaké závažné následky mohou znamenat pravidelně neodčervení psi a kočky pro zdraví dětí, dospělých i zvířat samotných?   Hlavně pro malé děti, starší a oslabené jedince jsou psí a kočičí červi nebezpeční. Nepříjemným zdravotním rizikem jsou samozřejmě i pro samotné zvíře.
Nebezpečné nemoci, které přenášejí klíšťata a bodavý hmyz
06.04.17 Zdraví a nemoci

Nebezpečné nemoci, které přenášejí klíšťata a bodavý hmyz

Psi a kočky, kteří nejsou chráněni před parazity, jsou vystaveni řadě nemocí. Které to jsou? K přenosu nebezpečných onemocnění od klíštěte může dojít okamžitě nebo do několika hodin po přisátí – a to jak u lidí, tak i domácích zvířat.