Při léčení zvířat jde v prvé řadě o to jim ulevit, nejlépe je samozřejmě vyléčit, a až pak jde o inkasování odměny za veterinární úkon. Tak se tomu učí budoucí veterinární lékaři.
V pátek 28. září se na celém světe připomínal „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day).
Členové týmu PetExpert, které je prvním zcela online zdravotním a úrazovým pojištěním psů a koček u nás, sestavili na základě analýzy interních údajů, průzkumu a pojistných plnění a ve spolupráci se smluvními veterináři seznam 10 nejběžnějších onemocnění u psů. Na co si tedy dávat pozor u vašeho psího miláčka? Průjem Průjem je velmi běžný zdravotní problém u vašich čtyřnohých kamarádů.
Se zlepšující se péčí o psy (jak chovatelskou, tak veterinární) dochází k prodlužování jejich života. Dnes se tak relativně běžně setkáváme se psy ve věku 15 let, můžete ale potkat i psy osmnáctileté.
Některé menší rány se psovi dobře hojí i bez obvazu, jiné je lepší po vyčištění a ošetření desinfekcí ještě obvázat. Obecně se doporučuje obvazovat rány, které se mohou ušpinit, velké šrámy a odřeniny, které si pes nadměrně olizuje.
Přemýšlíte, co si s sebou sbalit na dovolenou? Nedílnou součástí každého zavazadla by měla byt také lékárnička pro případ nouze. A to nejen pro vás, ale i pro vašeho psího mazlíčka.
Kloubní výživa může být pro psy vhodným doplňkem kvalitní stravy. Nejprve je ale potřeba pochopit, proč je taková výživa potřeba, kdy je vhodné ji zařadit a jaké může přinést výsledky.
Stejně jako u lidí rozlišujeme i u psů krevní skupiny. Zatím je objeveno osm psích krevních skupin.
Každý pes je jiný. A to jak po psychické tak fyzické stránce.
Téma, o kterém se moc nemluví. Přitom pravidelné vyprazdňování je jedním z ukazatelů dobrého trávení.