Dravčíkovitost
Všimli jste si na srsti psa pochodujících lupů? Pak s velkou pravděpodobností trpí tzv. cheyletielózou neboli dravčíkovitostí. Je to kožní nemoc psů, koček a králíků.
Jak psovi měřit teplotu?
Jedním z příznaků nemoci je horečka. Pokud máte dojem, že pes není ve své kůži, odmítá krmení, je méně aktivní než obvykle, nebo má „prázdný pohled“ či nezvykle teplé uši, změřte mu teplotu. V případě horečky neotálejte s návštěvou veterináře.
Výtok z čenichu
Vlhký a studený čumák je pro mnoho pejskařů znakem, že je pes zdravý. Ovšem teplota čenichu není vypovídající.
Když se ozve alergie
Lámete si hlavu nad častým drbáním svého čtyřnohého kamaráda, i když jste blechy ani jiné parazity nenalezli? Zbystřete, na vině může být alergie! Psi totiž mohou trpět alergiemi stejně jako my. Nejčastěji se hlásí přecitlivělost na trávu, pyl, prach, roztoče či parazity, ale výjimkou není ani potravinová alergie. Nemáte doma také náhodou psího alergika?
Kdy použít kloubní doplňky a jak je vybírat?
Aby si pes mohl co nejdéle užívat radostných chvil plných pohybu, vyplatí se občas mu dopřát preventivní kúru pomocí kloubní výživy. Při výběru kloubního doplňku je však vhodné sledovat složení a zamyslet se nad použitím protizánětlivých složek, jako je např. methylsulfonylmethan – MSM a boswellie u psů, kteří ho užívají pouze preventivně, nikoli z důvodu řešení problémů s pohybovým aparátem.
Kde najít psího dárce krve?
Věděli jste, že i psi někdy potřebují krevní transfuzi? Sehnat dárce je ale často velmi obtížné. Veterináři zpravidla nemají na nikoho kontakt a kliniky nemusí mít psí krev k dispozici.