Ve chvíli, kdy si domů přivedeme psa nebo kočku, stávají se nedílnou součástí našeho života a stejně tak důležití jsme i my pro ně. Naše každodenní aktivity a lidé, kteří s námi sdílí domácnost nebo k nám přijdou na návštěvu, utvářejí životní prostředí, které naše mazlíčky bezprostředně ovlivňuje.
Myslíte si, že kočku nelze vycvičit? Omyl. Vyzkoušejte klikr.
Věřili byste tomu, že v USA někdy preventivně kočkám drženým doma chirurgicky odstraňují drápky? Ne, neděláme si legraci..
Podle knihy Rogera Tabora, autora a průvodce pořady BBC o kočkách, se nekastrovaní kocouři dožívají minimálně o dva roky méně než kastrovaní kocouři. U samic má kastrace údajně jen malý vliv na délku života.
I toho největšího milovníka a obdivovatele koček může znepokojit, když jeho kočka donese domů ulovenou myš. Zvlášť když je ještě živá.
V době, kdy je největší výskyt klíšťat, můžete svému čtyřnohému mazlíčkovi pomoci tím, když mu budete podávat navíc antioxidanty, jako vitamin C a vitamin K. K tomu můžete navíc kromě klasických antiparazitik zkusit i přírodní prostředky odpuzující klíšťata.
Chcete si užít dovolenou za hranicemi společně se svým psem či kočkou? Pak myslete před odjezdem na všechny nezbytné náležitosti. Pas, očkování a čip jsou nutnou podmínkou, zvážit byste měli i možnosti pojištění vašich zvířecích cestovatelů.
Přemýšlíte, že si založíte chovatelskou stanici? Možná vás bude zajímat pár formalit..
Věděli jste, že kočky vnímají okolní svět nejen svýma očima, ale vytvářejí si navíc jakýsi akustický diagram? Pamatují si zvukové signály, čímž si vytvářejí specifický „zvukový obraz" prostředí, které je obklopuje. Mezi tyto akustické signály se řadí například štěkot psa ze sousedství, kokrhání kohoutů, zvonění zvonů, šumění přilehlého potůčku atd.
O co se jedná? O tzv. příbuzenskou plemenitbu, kdy se mezi sebou páří zvířata, které jsou příbuznější, než je průměr v populaci.