Věděli jste, že byste měli pravidelně kontrolovat zdravotní stav vaší kočky? Často tak můžete podchytit různá onemocnění a zabránit vleklým potížím. Zdravá kočka je pozorná, čilá, s chutí žere, pečuje o svou srst a chová se normálně.
I když je pro kočky přirozené chodit vykonávat potřebu na kočičí toaletu, někdy se může stát „nehoda“. Na vině může být nevhodně zvolený box nebo jeho umístění.
Milovníci koček jsou všude kolem nás, na tom není nic zvláštního, jenže kromě nich existuje i speciální sorta lidí, většinou žen, jež kočky miluje ještě víc. Tedy úplně nejvíc.
Kočky jsou připraveny k páření pouze během říje, kocouři mohou krýt kdykoli. Zejména v předjaří lze pozorovat (a hlavně slyšet) zvýšenou kočičí aktivitu.
I kočky mohou trpět depresí. Projevuje se u nich podobně jako u člověka: nic je nebaví, jsou nevrlé, zalézají do úkrytů, víc spí, nechtějí jíst, nebo se naopak přejídají.
Porovnávat kočky a psy je jako srovnávat nesrovnatelné. Jejich odlišné povahy a pohled na člověka výborně shrnuje následující citát: Pes si myslí: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musí být Bohové! Kočka si myslí: krmí mě, milují mě, mazlí se se mnou, to musím být Bůh! Co dalšího je odlišuje? Psi umí hlídat, kočičí mňoukání žádného zloděje neodradí.
Jak poznat, že na svět brzy přijdou koťata? Zhruba do 60. dne březosti se kočka chová normálně, změny v chování můžete zaznamenat tak 3-4 dny před porodem.
Kočky si sluníčko a čerstvý vzduch umí náležitě vychutnat. Kochejte se fotkami z fotosoutěže „Všude dobře, venku nejlíp!“, kterou na jaře uspořádal e-shop Krmeni.
Všimli jste si, jak se kočky seznamují s neznámými předměty? Kromě vousků a citlivého nosu používají také tlapky. Kočka má totiž hmatově citlivé chodidlové polštářky na nohách.
S přibývajícím věkem našeho čtyřnohého mazlíčka nám na mysl stále častěji vytane myšlenka, že jednoho dne zvíře odejde navždy. Přejeme si, až se jeho čas naplní, aby zemřelo tiše ve spánku.