Najde kočka cestu domů?
23.11.21 Život s kočkou

Najde kočka cestu domů?

Určitě už jste slyšeli nějaký příběh o šikovné kočce, která jako zázrakem našla cestu domů z velké dálky. Je to náhoda, nebo mají kočky šestý smysl, který jim pomáhá, když se ztratí? Na tuto otázku se odborníci snaží odpovědět již dlouhou dobu

6 tipů, jak kočce obohatit domácí prostředí
15.11.21 Život s kočkou

6 tipů, jak kočce obohatit domácí prostředí

Život bytové kočky můžete zlepšit investicí do nejrůznějších, někdy velmi jednoduchých, vychytávek. Kočce udělá radost i obyčejná kartonová krabice. 

Adopce plaché kočky
08.11.21 Život s kočkou

Adopce plaché kočky

Většina koček se v novém domově rychle zabydlí, ale některé potřebují delší čas, aby si zvykly. Bojácná zvířata se zprvu schovávají a o kontakt nestojí, ale s citlivým a trpělivým přístupem si k nim cestu najdete. Jak postupovat, aby vám kočka důvěřovala?

Psi a kočky prospívají duševnímu zdraví
02.11.21 Život s kočkou

Psi a kočky prospívají duševnímu zdraví

Podle výzkumu z roku 2011, který zveřejnila Americká psychologická asociace, mohou domácí zvířata sloužit jako důležitý zdroj sociální a emocionální podpory pro běžné lidi, nejen pro osoby, které čelí závažným zdravotním problémům.

Kočky milují stálý režim
27.09.21 Život s kočkou

Kočky milují stálý režim

Kočka, která pravidelně zvrací chomáče chlupů, odmítá krmivo nebo močí mimo toaletu, nemusí být nemocná, možná je jen ve stresu kvůli nějaké změně, která narušila její rutinu nebo domácí prostředí.

Osobnostní test a rozdíly mezi kočičími plemeny
20.09.21 Život s kočkou

Osobnostní test a rozdíly mezi kočičími plemeny

Vědci z Helsinské univerzity vyvinuli nový komplexní dotazník pro zkoumání kočičí osobnosti a chování. Z dat od více než 4 300 koček reprezentujících 26 plemen se analyzovalo sedm osobnostních a behaviorálních rysů, přičemž mezi jednotlivými plemeny byly pozorovány významné rozdíly.

Povel přines
24.08.21 Život s kočkou

Povel přines

Aportování můžete naučit nejen psa, ale s trochou snahy i vašeho kočičího mazlíčka. Kočky jsou šelmy, které baví honit, sledovat a chytat, také přenášení kořisti je pro ně přirozené, tak tohoto pudového chování zkuste využít a naučte je povel „přines“. 

Přehnaná čistotnost
20.08.21 Život s kočkou

Přehnaná čistotnost

Kočky jsou velmi čistotná zvířata. Péči o srst věnují důkladnou pozornost, olizují se po jídle, mazlení, ale i v konfliktních situacích, protože je to uklidňuje. Někdy se však toto chování může vystupňovat natolik, že se v srsti vytvářejí holá místa. 

Na čem (ne)šetřit?
14.07.21 Život s kočkou

Na čem (ne)šetřit?

Kočky nám projevují lásku a ta je k nezaplacení. Přesto jsou s chovem zvířat spojené náklady, s nimiž je nutné počítat. Jsou věci, na kterých se dá ušetřit, aniž by utrpěla kvalita života kočky.

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost
05.07.21 Život s kočkou

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost

Život bytových koček může být někdy jednotvárný. Abyste předešli nudě a stereotypu, snažte se mazlíčkovi domácnost obohatit. Když bude mít zábavu, nebude tolik zlobit.