Povel přines
24.08.21 Život s kočkou

Povel přines

Aportování můžete naučit nejen psa, ale s trochou snahy i vašeho kočičího mazlíčka. Kočky jsou šelmy, které baví honit, sledovat a chytat, také přenášení kořisti je pro ně přirozené, tak tohoto pudového chování zkuste využít a naučte je povel „přines“. 

Přehnaná čistotnost
20.08.21 Život s kočkou

Přehnaná čistotnost

Kočky jsou velmi čistotná zvířata. Péči o srst věnují důkladnou pozornost, olizují se po jídle, mazlení, ale i v konfliktních situacích, protože je to uklidňuje. Někdy se však toto chování může vystupňovat natolik, že se v srsti vytvářejí holá místa. 

Na čem (ne)šetřit?
14.07.21 Život s kočkou

Na čem (ne)šetřit?

Kočky nám projevují lásku a ta je k nezaplacení. Přesto jsou s chovem zvířat spojené náklady, s nimiž je nutné počítat. Jsou věci, na kterých se dá ušetřit, aniž by utrpěla kvalita života kočky.

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost
05.07.21 Život s kočkou

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost

Život bytových koček může být někdy jednotvárný. Abyste předešli nudě a stereotypu, snažte se mazlíčkovi domácnost obohatit. Když bude mít zábavu, nebude tolik zlobit. 

Výchovné strategie
28.06.21 Život s kočkou

Výchovné strategie

I kočku lze vychovat, aby vaše soužití probíhalo spokojeně. Základem je důslednost, trpělivost a pozitivní přístup v podobě odměn. V některých případech nežádoucího chování se vyplatí kočku ignorovat. Jaké jsou nejlepší výchovné strategie a kdy je použít?

Procházky na vodítku
21.06.21 Život s kočkou

Procházky na vodítku

Na vodítku můžete vzít ven nejen svého psa, ale i kočičí kamarádku. Pravda, procházka nebude tak dlouhá a tempo bude pomalejší, ale zase zažijete něco netradičního. Pro bytové kočky jsou procházky zajímavým zpestřením dne. Jak chůzi na vodítku natrénovat?

Hlasitá kočka
07.06.21 Život s kočkou

Hlasitá kočka

Kočky mňoukají hlavně při kontaktu s lidmi. Ale vysoké a vytrvalé mňoukání může snadno začít lézt na nervy. Co dělat, pokud je kočka hlučná? 

Proč adoptovat starší kočku?
31.05.21 Život s kočkou

Proč adoptovat starší kočku?

Koťata a mladé kočky se často v útulcích dlouho neohřejí, starší zvířata obvykle čekají na novou rodinu mnohem déle. Přitom adopce kočky seniorky vůbec není špatný nápad. Její společnost vás bude obohacovat a ušetříte si nervy s divokým dospíváním. 

Požírání vlněných věcí
24.05.21 Život s kočkou

Požírání vlněných věcí

Kočky, které požírají nestravitelné předměty, například vlněné oblečení, trpí tzv. picou. Některá plemena, obzvlášť kočky siamské a barmské, jsou přirozeně náchylnější k okusování vlny. Co s tím dělat? 

Povel sedni
11.05.21 Život s kočkou

Povel sedni

Povel sedni jedním z prvních, které se učí malá štěňata. Ale sednout na povel můžete s trochou štěstí a pamlsků naučit i vaši kočku. I když to pro kočku není důležitá dovednost, můžete udělat dojem na přátele. A kočky, které si umí na povel sednout, se pak lépe soustředí na trénink dalších triků. Jak na věc?