Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s jednodenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
Proč kočka vrní?
28.01.20 Život s kočkou

Proč kočka vrní?

Ačkoli se odborníci snaží vrnění vysvětlit už odnepaměti, dodnes je obklopeno tajemstvím. Nemusí znamenat jen spokojenost, radost a potěšení, kočka se předením snaží také uklidnit, když je ve stresu, nebo tak potlačuje bolest.

Kočka na stromě
21.01.20 Život s kočkou

Kočka na stromě

Venkovní kočky šplhání po stromech milují. Lezení po výškách je jim vlastní, takže kočka na stromě nikoho nepřekvapí. Jenže co dělat, když tam uvízne a dolů se slézt bojí?

Proč černé kočky zůstávají v útulcích déle?
13.01.20 Život s kočkou

Proč černé kočky zůstávají v útulcích déle?

Věděli jste, že černé kočky zůstávají v útulcích déle než kočky jiných barev? Nejenže v některých lidech stále přetrvává středověká pověrčivost, ale další důvod vás možná překvapí: černé kočky prý nevypadají dobře na fotkách, zejména na selfie.

Zábava pro kočičí tlapky
07.01.20 Život s kočkou

Zábava pro kočičí tlapky

Bytové kočky potřebují různá rozptýlení, aby se doma nenudily. Pokud už vaši svěřenkyni omrzely obyčejné míčky a plyšové myšky, nachystejte jí něco speciálního. Hry, při kterých používá tlapky, rozvíjejí šikovnost, soustředění a pozorovací schopnosti. Nejprve kočce ukažte, o co při hře jde a nezapomeňte ji motivovat pamlsky.

Bláznivý kočičí zákon
29.12.19 Život s kočkou

Bláznivý kočičí zákon

Bojíte se černé kočky přes cestu? A co pátku třináctého? A co když vám v tento den přeběhne přes cestu černá kočka? Tomu se v americkém městečku French Lick ve státě Indiana snažili zamezit za každou cenu. Místní tam byli tak pověrčiví, že zavedli speciální zákon - všechny černé kočky měly v pátek třináctého nosit povinně zvoneček.

Kolik lidí má kočku z útulku?
10.12.19 Život s kočkou

Kolik lidí má kočku z útulku?

Zajímal nás názor na adopci koček z útulku, a proto jsme zjišťovali, jak jsou na tom Češi s přijmutím opuštěných koček do svých rodin.

Proč kočka slintá?
03.12.19 Život s kočkou

Proč kočka slintá?

Slinění se většinou spojuje hlavně se psy s převislými pysky, ale někdy lze pozorovat i u koček. Příčiny mohou být různé.

Rozumí nám kočky?
23.07.19 Život s kočkou

Rozumí nám kočky?

Ačkoli to tak mnohdy nevypadá, kočky poslouchají, co jim říkáte. Tón vašeho hlasu dobře registrují, některým věcem i rozumí, ale zdá se, že je jim to celkem jedno.

Zahrabávání potravy
16.07.19 Život s kočkou

Zahrabávání potravy

Že si psi zahrabávají kosti nikoho nepřekvapí. Ale věděli jste, že pokusy o schovávání potravy provádějí i některé kočky?   Lehké hrabání tlapkou ve vzduchu kolem misky je pravděpodobně pokus zahrabat si krmivo na později.
Vlastnit kočku přináší i zdravotní výhody
10.07.19 Život s kočkou

Vlastnit kočku přináší i zdravotní výhody

Slyšeli jste o tom, že když si pořídíte kočku, ke které budete mít pozitivní vztah, brzy se vám výrazně sníží tlak, zvlášť pokud máte sklony k hypertenzi?   National Institute of Health Technology Assessment Workshop dokázal, že sdílet domácnost s domácím mazlíčkem pomáhá snížit výskyt srdečních onemocnění. Zvířecí kamarád svým majitelům pomáhá uvolňovat stres a tím přispívá k větší psychické vyrovnanosti.