Máme téměř tříletého kastrovaného kocoura (kříženec domácí a siamské kočky), s nímž jsem se před tři čtvrtě rokem přistěhoval do bytu k přítelkyni, která má šestiletého nekonfliktního psa (kočky snáší naprosto perfektně). Půl roku vše probíhalo bez problémů.
Ignáckova cesta byla v srdíčkovém útulku velmi krátká, náročná a velmi smutná, ale vše má svůj význam a asi to tak skutečně mělo být, aby se kocourek nemusel nadále trápit. O slovo se hlásí bezmoc a lítost, ale zároveň také vnitřní klid.
Slzy se mi derou do očí jen při sebemenší vzpomínce na milovanou kočičí stařenku Berušku. Vidím ji na oblíbených místech - koukající z okna do dáli, sedící ve dřezu i odkapávači na nádobí, spící na lavici, židli, lince, papající bonbonky.
Máme problém s naším kocourem Čendou. Je to desetiměsíční kříženec obyčejné kočky a angory.
aneb Já přece všechno vím! Po nekonečných úvahách „ano, nebo raději ne?“ jsem si konečně vezla domů Maryšku. Byla to už asi pátá kočička, kterou jsem si ve Vrbičanech vyhlédla.
Vše začalo před dvěma lety v blízkosti královského hradu Karlštejn. Jedné vesnické kočičce, která se z neznáma (možná až z hradu) zatoulala do Třebáně, se narodila čtyři koťata.
Počasí se konečně mění k lepšímu, a tak člověka pomalu napadají myšlenky na dovolenou. Pokud ji už plánujete, jistě jste narazili na otázku, kdo vám po tuto dobu pohlídá vaši kočičku.
Existují plemena, které jsou svými hlasitými projevy pověstné, například barmy nebo siamky, naproti tomu se můžeme setkat s kočkami, jež jsou vyloženě tiché a vydávají jen němé "mňau". Na jejich schopnost komunikace to však nemá vliv.
Jestliže přemýšlíte, že svůj domov rozšíříte o nového kočičího člena, musíte se v první řadě rozhodnout, jestli chcete malé kotě, nebo raději dospělou micku. Nejprve bychom vás chtěli upozornit na důležitou zásadu – neberte si předčasně odstavené kotě.
Nanynka byla tolik podobná kočičce Lucince. Obě princezny byly tříbarevné a obě trpěly chronickým selháním ledvin.