Můj pes

Nové technologie mohou pomoct rozpoznat nemoc
11.10.21 Život se psem

Nové technologie mohou pomoct rozpoznat nemoc

Přichází nová éra aktivní preventivní péče o domácí mazlíčky? Je to možné. Nové technologie umožňují sledovat a klasifikovat údaje o chování a pohybech zvířete, které charakterizují jeho celkovou pohodu. Projekt Pet Insight je jednou z největších technologických studií zaměřených na zdraví domácích mazlíčků.

Mít po svém boku psa není samozřejmostí!
07.10.21 Život se psem

Mít po svém boku psa není samozřejmostí!

Souhlasíte, že chování psů, jejich výchova či výcvik není pro každého z nás jen procházkou růžovým sadem? Stejně tak není úplně jedno, jakého pejska si vybereme v útulku. A určitě není ostudou nechat si pomoci od skvělého trenéra. A my vám nyní možná maličko poradíme a rozhodně vás s někým zajímavým seznámíme!

Z home office zpět do kanceláře? Přechod ovlivňuje i zvířata.
27.09.21 Život se psem

Z home office zpět do kanceláře? Přechod ovlivňuje i zvířata.

Pandemie s sebou přinesla více práce z domova. Jenže firmy se vracejí k normálnímu režimu a některé společnosti home office omezují nebo ruší. Změna pak ovlivňuje nejen zaměstnance, ale i jejich domácí mazlíčky, kteří si zvykli na to, že je člověk stále nablízku. Jak zvířeti přechod usnadnit? 

Dají se psi obelhat?
06.09.21 Život se psem

Dají se psi obelhat?

Psi člověka pozorně sledují, vnímají jeho signály a neustále se od něj učí i mimo formální výcvik. A sociální informace zpracovávají obdivuhodným způsobem. Nedávný experiment ukázal, že jsou schopni dokonce rozpoznat, když jim lidé lžou. Zvlášť když se to týká jídla. 

Parková univerzita
23.08.21 Život se psem

Parková univerzita

„To, že má pes blechy, dokazuje, že je zdravý. Jestli ho máte rádi, tak ho těch blech nebudete zbavovat,“ říká „moudrá“ paní v parku pejskaři začátečníkovi.

Co dělat, když se pes bojí hluku?
20.08.21 Život se psem

Co dělat, když se pes bojí hluku?

Častým problémem u psů je strach z nenadálých hlasitých zvuků. Ať už je to bouřka, různé petardy a ohňostroje, nebo výstřely. Pes se vyděsí, hledá úkryt, nebo utíká pryč. Může škrábat na dveře, vyhledává blízkost svého pána, nervózně oddychuje. 

10 tipů, jak si užít léto se psem
02.08.21 Život se psem

10 tipů, jak si užít léto se psem

Léto je v plném proudu. Aby psí mazlíčci utrpěli co nejmenší újmu na zdraví během neúprosných veder, je potřeba dodržovat pár základních zásad. Radí veterinární lékařka MVDr. Kateřina Franková.

Štěně, nebo dospělý pes?
30.07.21 Život se psem

Štěně, nebo dospělý pes?

Mnoho lidí při pořízení psího společníka uvažuje jen o štěněti, ale to nemusí být pro jejích podmínky vždy nejideálnější. U starších psů je už zjevná povaha, vztah k ostatním zvířatům a dětem. Je proto vhodné uvažovat nad všemi aspekty vzájemného soužití. 

Dovolená na chalupě
01.07.21 Život se psem

Dovolená na chalupě

Trávíte víkendy a letní dovolené nejraději na chatě? Pak s sebou jistě berete i svého zvířecího mazlíčka. To je jedna z výhod tuzemské dovolené, nemusíte pro zvíře složitě shánět hlídání a cesta není tak dlouhá jako v případě výletu do zahraničí. Jak zajistit, aby si váš čtyřnohý kamarád pobyt dosyta užil?

Pes a vypálený trávník
21.06.21 Život se psem

Pes a vypálený trávník

Psí moč dokáže trávník nepěkně poškodit. Vypadá to, že moč dospělých fenek je kyselejší než psí. A čím sušší a slunečnější počasí, tím hůř, protože déšť jinak moč zředí.