Druhy krmiva
16.01.08 Výživa

Druhy krmiva

  Můžeme prakticky rozlišit pět druhů krmiva: Krmivo suché:Je nejvýhodnější ale kočka jen o suchém krmivu nevydrží. Suchá krmiva obsahují všechny minerální látky a vitamíny, které Vaše kočka potřebuje.
Misky
16.01.08 Pomůcky

Misky

  Misek na jídlo a pití existuje mnoho různých druhů a jejich výběr závisí především na Vašem rozhodnutí, přesvědčení a v neposlední řadě na finanční situaci. Misky z nerezu či z keramiky jsou velmi vhodné, protože se dobře čistí a hygiena co se týče jídla je v ohledu na stravování kočky velmi důležitá.
Kočičí záchod
15.01.08 Pomůcky

Kočičí záchod

    Pokud žijete s vaší kočkou na venkově a má možnost volně bez zábran si vyběhnout ven, není zapotřebí jí někde v domácnosti zřizovat záchod.Pokud ale obývate byt a chcete si domů přivést  kočičího kamaráda, musíte takovou domácí toaletu pořídit.
Hračky
15.01.08 Pomůcky

Hračky

  Brzy po tom, co si koupíte kočku zjistíte, že si dokáže hrát s čímkoliv. Ke hraní nepotřebuje žádné drahé hračky, ale bohatě si vystačí s obyčejnou kuličkou z alobalu.
Výchova kotěte a odnaučení nežádoucího chování
02.01.08 Život s kočkou

Výchova kotěte a odnaučení nežádoucího chování

Od samého počátku bychom si měli uvědomit, že kočka není pes, a tak i způsob její výchovy a určitého nácviku chování tomuto musíme přizpůsobit. Kočka k vám nepřijde na povel, nebude na rozkaz svého pána sedět, lehat si, běhat, nepřijde na zavolání k noze, nebude aportovat, nebo dokonce hledat stopu.
Krmení podle období života kočky
02.01.08 Výživa

Krmení podle období života kočky

V průběhu života kočky se mění její nároky na potravu, obsah živin a liší se i počet denních krmných dávek. Správný růst a vývin kočky zajistíme podáváním kompletního a vyváženého krmiva, které je speciálně vytvořeno pro konkrétní životní fázi a stupeň aktivity.
Jak se připravit na výstavu koček
02.01.08 Život s kočkou

Jak se připravit na výstavu koček

Chystáte se poprvé na výstavu se svou kočičkou a  nejste si jisti, zda máte připraveno vše potřebné? Pokud ano, potom by vám mohl být tento článek nápovědou. Být členem! Pokudchcete vystavovat svou kočičku, je nutné stát se členem některé základní organizace (zkráceně ZO) Sdružení chovatelů koček (SCHK) v České republice při ČSCH (Český svaz chovatelů).
Britská krátkosrstá kočka
06.12.07 Plemena

Britská krátkosrstá kočka

Historie Kořeny britské krátkosrsté kočky sahají do 19. století.
Siamská kočka
20.11.07 Plemena

Siamská kočka

Historie Výskyt koček podobného vzezření na území dnešního Thajska je popisován v historických pramenech již od 14. století.
Výživa kočky
20.11.07 Výživa

Výživa kočky

Zapomeňme na babičkovské tradice, dnes se kočka stravuje jinak! Pryč jsou doby, kdy hlavní složkou jídelníčku vesnických micek bylo mléko. Dopřejme kočkám konečně to, co je jim nejbližší.