Pokud chcete, aby z vašeho štěněte vyrostl krásný zdravý pes, dbejte na jeho zdravou výživu. Co (ne)dělat? Štěňátko má jiné nároky na výživu než dospělý pes.
Mám šestiletou fenku westíka. Asi před dvěmi lety jsem s ní byla na návštěvě u známé, která má fenu německého ovčáka.
Zachráněný řidič, který v zimě v šoku umíral několik set metrů od svého havarovaného vozu, žena, kterou ochrání před podchlazením šikovnost čtyřnohého přítele či pomoc a podpora vážně nemocné ženě. To jsou příběhy vítězů, to jsou příběhy Statečných psích srdcí.
Majitelé štěňat by měli vědět, že fáze růstu je z hlediska výživy psů mimořádně náročným obdobím. Potrava neslouží jen k nasycení, ale zejména ke zdravému vývoji a růstu psa.
aneb Jak zvládnout přechod Pokud jste se rozhodli, že svému psovi dopřejete ten „luxus“ v podobě přirozené syrové stravy, možná vás bude zajímat, jak šetrně přejít z granulí na BARF. V dnešním článku nechceme polemizovat nad věčným tématem všech pejskařů, jestli je pro psa lepší doma připravená strava, nebo granule.
Podobně jako u lidí se i u psů a koček často vyskytují různé virové infekce, které postihují horní cesty dýchací. Většinou přejdou samy, ale pokud se jedná o mladé, staré či chronicky nemocné zvíře, mohou představovat problém.
Řadu specializovaných výstav, které se budou konat ve dnech 12. – 15.
Zatímco se jaro vkrádá do života většiny domácích zvířat, jejich majitelé se začínají pomalu rozhlížet, jak účinně bojovat proti hojné skupině blech, klíšťat, všenek a jiných nezvaných hostů… Tito mnohdy mikroskopičtí ektoparazité dokážou znepříjemnit život jak zvířeti, tak i jeho páníčkovi. Právě teď nastává čas, kdy majitelé mohou prostřednictvím důsledné prevence zatočit s nezvanými hosty.
Jestliže se svému psu dostatečně a pravidelně věnujete, pak nejenže upevňujete jeho důvěru ve vás a vzájemný vztah, ale kromě toho mu vštípíte, jak se dál učit novým věcem. A to je úžasný dlouhodobý efekt.