Na své čtyřnohé parťáky nedají majitelé psů dopustit. Všichni je milují, hýčkají a chtějí pro ně to nejlepší. Pak se ale diví, že jsou mnohdy rozmazlení a neposlouchají povely. Co s tím dělat? Důležité je věnovat psovi dostatek času a pokusit se odstranit chyby ve výchově. Jak na to, poradí cvičitelka agility Aneta Grygarová.
Toto starobylé plemeno bylo vyšlechtěno v Řecku a specializovalo se na lov zajíců. Vzniklo již ve středověku, pravděpodobně zkřížením místních psů a honičů dovezených z jiných částí Evropy. Svým vzhledem velmi připomíná balkánského (srbského) honiče. V dnešní době se využívá také jako pastevecký pes na práci s ovcemi. Za hranicemi své domoviny není moc známý.
Jedním z příznaků nemoci je horečka. Pokud máte dojem, že pes není ve své kůži, odmítá krmení, je méně aktivní než obvykle, nebo má „prázdný pohled“ či nezvykle teplé uši, změřte mu teplotu. V případě horečky neotálejte s návštěvou veterináře.
Už šest měsíců musí mít majitelé své psy označené identifikačním mikročipem, jinak riskují pokutu. Nový zákon má mimo jiné usnadnit návrat ztracených psů k jejich páníčkům. Podle útulků se ale povinnost v praxi zatím příliš neosvědčila. Řada psů totiž stále čip nemá a očipované psy zase majitelé často nikam nezaregistrují.
Státní veterinární správa (SVS) zveřejnila na svém webu novou rubriku Nákup zvířat. Nákup zvířete na inzerát, v dnešní době nejčastěji na internetu, s sebou nese i určitá rizika. Nová rubrika obsahuje doporučení formou otázek a odpovědí, která by měla snížit riziko, že si potenciální nakupující pořídí zvíře z nevhodných podmínek chovu či naletí podvodníkovi.
Milují vaše ratolesti pejsky? Rádi čtete dětem na dobrou noc originální pohádky se zvířecími hrdiny? Pak vás zaručeně potěší Bordeří povídačky. Autor knih Pavel Mondschein čerpal z vlastních zkušeností, doma mu totiž pobíhá pět border kolií, které jsou nevyčerpatelným zdrojem inspirace.
Jako Hersenwerk se označují všemožné druhy hlavolamů pro psy, které stimulují smysly a nervový systém. Metoda vznikla v roce 2004 v Holandsku pod vedením instruktorky Inge van Harte a rychle se rozšířila po celém světě. Není se čemu divit, psy řešení hádanek baví a pomáhá je to psychicky zaměstnat.
Nedostatečná socializace, malá aktivita a městské prostředí jsou spojeny se sociální bojácností, zjistila nová studie vědců z Helsinské univerzity. Mezi plemena, která projevovala největší strach, patřila šeltie a španělský vodní pes. Naopak soft coated wheaten teriéři byli jedním z nejméně bojácných plemen.
Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Má vždy radost, když se vrátíte domů, vítá vás poštěkáváním a nadšeným vrtěním ocasu, má stále dobrou náladu a nejraději by byl s vámi celý den. Dopřejte mu proto na oplátku překvapení, které ho potěší. Za svou lásku a oddanost si to zaslouží. A nejen na narozeniny.
Znáte to, když někdo vedle vás začne zívat, hned se přidáte. Je to zkrátka nakažlivé. A to nejen mezi lidmi, ale i mezi psy.