Jak pečovat o staršího psa?
Zhruba od osmi let je pes považován za seniora. U každého jedince se však hranice stáří může lišit. Váš čtyřnohý kamarád bude pravděpodobně méně aktivní, někdy se mohou přidat i zdravotní problémy. Je proto důležité sledovat jeho kondici a věnovat mu náležitou péči.
Zimní desatero pro vašeho mazlíčka
Sychravé počasí, nižší teploty, kratší dny... To vše nutí hledat odpověď na otázku, jak podpořit imunitu vašeho mazlíčka a zvládnout nadcházející období ve zdraví. Následující desatero poradí, jak se připravit na zimu a společně si ji užít.
Pozor na spáleniny od sluníčka
Čím méně srsti, tím větší riziko vzniku spálenin. Zvlášť naháče byste měli v létě pravidelně mazat ochranným krémem. Ale i krátkosrstí psi mají na svém těla místa s řídkým ochlupením, která mohou být vystavena nadměrnému slunečnímu záření.
Jak psovi čistit oči?
Oči jsou jedním z nejchoulostivějších částí psího těla. Občas se v koutcích objevují ospalky nebo hleny, které je nutné šetrně odstranit. U citlivých jedinců ale nestačí voda a kousek vaty. Naopak čištění vatou se nedoporučuje, protože se může při kontaktu s kůží a srstí roztřepit a v oku zůstanou vlákna. Vhodnější je gáza.
Zimní péče o psy
Jak psi žijící celoročně venku, tak bytoví „gaučáci“ potřebují během zimy trochu jinou péči než v ostatních ročních obdobích. Na co pamatovat?
Myslete na zdraví vašeho psího seniora
Psí stárnutí s sebou přináší mnoho problémů, je proto vhodné o čtyřnohé mazlíčky více pečovat. Psí senioři často nejsou tak aktivní, přibývají na váze, horší se jim zrak i sluch a mnohdy je trápí různé nemoci, které jim znepříjemňují život.Aplikace očních kapek
Za normálních okolností není nutné psovi oči preventivně vykapávat. Myslete však na správnou péči a odstraňujte ospalky, čistěte srst přesahující do očí a při příchodu z velmi prašného prostředí vypláchněte oči roztokem na ošetření spojivky.Na kartáčování zvykejte psa už odmalička
Aby pročesávání srsti probíhalo bez problémů, je dobré začít s ním už v prvních dnech, kdy si štěně přivezete domů. Psa kartáčujte na podlaze, případně na stole s podložkou, která neklouže, aby se mohl zachytit a neztrácel rovnováhu.Péče o tlapky
Tlapky jsou jednou z nejvíce namáhaných částí psího těla, proto si zaslouží náležitou péči. V létě se vyrovnávají s horkým betonem, v zimě se sněhem a posypovou solí, do toho ostré kameny, dřevo a další předměty, které se psovi ocitnou v cestě.