Za normálních okolností není nutné psovi oči preventivně vykapávat. Myslete však na správnou péči a odstraňujte ospalky, čistěte srst přesahující do očí a při příchodu z velmi prašného prostředí vypláchněte oči roztokem na ošetření spojivky.
Aby pročesávání srsti probíhalo bez problémů, je dobré začít s ním už v prvních dnech, kdy si štěně přivezete domů. Psa kartáčujte na podlaze, případně na stole s podložkou, která neklouže, aby se mohl zachytit a neztrácel rovnováhu.
Tlapky jsou jednou z nejvíce namáhaných částí psího těla, proto si zaslouží náležitou péči. V létě se vyrovnávají s horkým betonem, v zimě se sněhem a posypovou solí, do toho ostré kameny, dřevo a další předměty, které se psovi ocitnou v cestě.
Zdaleka ne všechno se v následujících týdnech a měsících začne ukládat k zimnímu spánku. Někteří živočichové naopak ožijí.
Začal váš pes nepříjemně smrdět? Zdrojem zápachu nemusí být jen srst, někdy jsou to přeplněné anální žlázky, jindy zase zubní kámen, možná je to kombinace víc faktorů. V každém případě je nutné najít zdroj zápachu a sjednat nápravu.
Psí kožíšek je jako kabát, který ho chrání před zimou. Jenže co když nastanou horké letní dny, není lepší aby svůj kabátek odložil? Záleží na plemeni.
Léto se pomalu ale jistě blíží a s ním i vysoké teploty a rozehřátý asfalt. Každý pejskař ví, že se psem je lepší pohybovat se co nejvíce ve stínu nebo chodit přes trávníky, někdy se však přes silnici přejít musí.
I když je línání přirozené a pes si tím obnovuje srst, pro pořádkumilovné majitele jsou chuchvalce chlupů na podlaze noční můrou. Lze vypadávání srsti nějak omezit? 1.
Možná byste si mohli myslet, že čím větší plemeno, tím větší bude zápach z jeho tlamy. Zní to docela logicky, ale opak je pravdou.
Dodnes lze mezi pejskaři slyšet tvrzení, že příliš časté mytí není pro psa zdravé a pes šampon vůbec nepotřebuje. Jedná se o mýtus.