Můj pes

Péče o starší psy
05.01.10 Péče

Péče o starší psy

Za starší bývají psi obvykle považováni v době, kdy dosáhnou poloviny očekávané délky života. Je zřejmé, že ke starému psu se musíme chovat s ohledem na jeho věk.

Péče o zuby a záchovná stomatologie u psů a koček
07.08.09 Péče

Péče o zuby a záchovná stomatologie u psů a koček

Při péči o naše čtyřnohé miláčky bychom neměli zapomínat na jejich zuby. Výskyt zubního kamene či zubního kazu je nepříjemný a může přivodit řadu problémů.

Anglický mastif - jak o něj pečovat
04.12.07 Péče

Anglický mastif - jak o něj pečovat

Považuji za opravdu velmi důležité při koupi štěňátka zeptat se chovatele, čím bylo štěně po dobu u něj krmeno. Na kvalitním krmení je založena jeho mohutná a zdravá kostra a vyhnete se komplikacím se špatnými kyčelními klouby a celým pohybovým aparátem.

Péče o tělo psa
12.10.07 Péče

Péče o tělo psa

Zanedbávat péči o jakékoliv zvíře se nevyplácí, a přestože pes je relativně bez viditelných potíží, můžeme mu způsobit citelné zdravotní problémy. Pojďme se podívat, jak správně pěčovat o uši, oči, tlapky, drápky a anální žlázky.
Pravidelná péče o psa - podrobněji
09.10.07 Péče

Pravidelná péče o psa - podrobněji

Některá plemena potřebují mnohem více každodenní péče než jiná. Je jasné, že jinou péči bude vyžadovat malý pes narozdíl od velkého, dlouhosrstý nebo naopak hladkosrstý.
Péče o srst
03.10.07 Péče

Péče o srst

Péče o srst je důležitou otázkou, kterou byste měli vzít v úvahu ještě před koupí psa. Jsou plemena, která potřebují velmi náročnou péči o svou srst a budete muset počítat s pravidelnou návštěvou psího salonu, pokud chcete s pejskem chodit na výstavy - je potřeba mít upravenou srst podle standardu pro dané plemeno.