Moje kočka

Dvacet postřehů o krmení koček
30.03.10 Výživa

Dvacet postřehů o krmení koček

V případě, že by se kočka měla o sebe postarat sama, nečinilo by jí to velké obtíže. Její jídelníček by se skládal z myší a občas by ulovila nějakého ptáčka.

Odlišnosti v krmení kocourů a koček
15.01.10 Výživa

Odlišnosti v krmení kocourů a koček

V moderním světě, kdy kočka už není jen samostatný lovec, upíná se její výživa především na člověka. Je tedy na nás, co kočce v misce nabídneme, proto bychom měli dbát hlavně na kvalitu předkládaného krmiva a pořádně promyslet, co náš kocour či kočka potřebuje.

Pro nejlepší start do života
28.08.08 Výživa

Pro nejlepší start do života

Přinesli jste si domů štěně nebo kotě? Teď tedy začne opravdová zábava! Vybírání jména, potřeb, obojku, první seznamování s novým domovem, hry a dovádění. Ale pozor, ne vždy je situace tak ideální.

Doplňky kočičí stravy
06.05.08 Výživa

Doplňky kočičí stravy

Pokud navštívíte kterýkoli obchod s chovatelskými potřebami, ať už je kamenný či internetový, zjistíte, že existuje mnoho doplňků výživy pro kočky. Orientace ve velkém množství těchto produktů není snadná.
Obezita u kočky
23.04.08 Výživa

Obezita u kočky

Obezita je všeobecný civilizační problém nejen u lidí, ale také u koček. Jedná se především o kočky chované celoročně v bytech bez možnosti větší aktivity.
Kdo je odpovědný za epidemii obezity u domácích mazlíčků?
01.04.08 Výživa

Kdo je odpovědný za epidemii obezity u domácích mazlíčků?

Praha, 7. března 2008 Více než sto veterinárních lékařů, prezidentů asociací chovatelů a ochránců zvířat, univerzitních profesorů a novinářů z celé Evropy se sjelo do Londýna, aby se 28.

21.02.08 Výživa

Lecitin - nejen součást čokolády

  Z VÝZKUMNÝCH CENTER PROVIMI: Rešerše Lecitin se řadí do skupiny tuků zvaných fosfolipidy, je složen zejména z cholinu, inositolu a fosfátu (zbytku kyseliny fosforečné). Je součástí buněčných membrán všech tělesných buněk, právě dostatečné množství lecitinu zabezpečuje optimální propustnost buněčných stěn.
Druhy krmiva
16.01.08 Výživa

Druhy krmiva

  Můžeme prakticky rozlišit pět druhů krmiva: Krmivo suché:Je nejvýhodnější ale kočka jen o suchém krmivu nevydrží. Suchá krmiva obsahují všechny minerální látky a vitamíny, které Vaše kočka potřebuje.
Krmení podle období života kočky
02.01.08 Výživa

Krmení podle období života kočky

V průběhu života kočky se mění její nároky na potravu, obsah živin a liší se i počet denních krmných dávek. Správný růst a vývin kočky zajistíme podáváním kompletního a vyváženého krmiva, které je speciálně vytvořeno pro konkrétní životní fázi a stupeň aktivity.
Výživa kočky
20.11.07 Výživa

Výživa kočky

Zapomeňme na babičkovské tradice, dnes se kočka stravuje jinak! Pryč jsou doby, kdy hlavní složkou jídelníčku vesnických micek bylo mléko. Dopřejme kočkám konečně to, co je jim nejbližší.