Vyrostla jsem mezi zvířaty a dlouho jsem si myslela, že kočka moc péče nepotřebuje, protože se o sebe stará sama. O to víc mě překvapilo, když jsme po mnoha měsících trápení a vysokých účtech za veterinární péči, přišli na to, že naše kočka Viktorka má alergii na blechy.
Uvažujete, že poskytnete domov hendikepované kočičce? To je chvályhodné, protože většina lidí se soužití s postiženým zvířetem bojí. Mají pocit, že kočka bude potřebovat nějakou speciální péči.
Pokud zvažujete, že si pořídíte domů bengálskou kočku, přečtete si následujících deset bodů, které vám pomohou zhodnotit, jestli se k vám toto plemeno hodí. 1.
Vzpomínám si, že když jsem měla svou první kočku, přišlo na ni první mrouskání v 7. měsících.
Kočičí oči jsou fascinující. Většinou jsou to první, co nás na kočce upoutá.
Věděli jste, že v dnešní době jsou i pro kočky k dispozici genetické testy, které mohou odhalit vlohy pro některá onemocnění? Při testech se provádí analýza úseku DNA, který je zodpovědný za určitý znak. Takto lze analyzovat například vlohy pro PKD (polycystické ledviny), PRA (degeneraci sítnice), GM (gangliosidosu) atd.
Následující rady vám pomůžou k tomu, aby vaše kočka byla zase o něco spokojenější a zdravější. 1.
Už druhým rokem máme velmi mírnou zimu, což nám zase tak moc nevadí a možná to i vítáme, stejnou radost ovšem mají i klíšťata a také hlodavci, typičtí přenašeči infekčních chorob. O tom, jaké antiparazitární přípravky zvolit, jsme už psali.
I kočky, které nejsou moc mazlivé, mohou být velmi hravé. V takovém případě jsou to právě společné hry, které utužují pouto s člověkem.
V přírodě může být až 30 % klíšťat nakažených boreliózou. Některé z nich si může donést domů z každodenní procházky i váš domácí mazlíček.