Řeč našeho pejska se projevuje především jeho mimikou a pantomimikou, která samozřejmě není u všech stejná, ale určité prvky se objevují u každého z nich a u většiny pejsků mají stejný význam. Každý majitel psa se musí naučit porozumět především řeči svého psa, naučit se z výrazu očí, pysků, zubů, srsti, uší, ocasu a držení celého těla, i jeho hlasových projevů porozumět reakcím psa na nejrůznější situace a podněty.
Jak se připravit na delší cestu ? Dlouhé cestování může být pro psa velmi náročné. Záleží ovšem na jeho povaze, na dopravním prostředku, na délce cesty i na počasí.
Dokážete si představit pejska bez uší? Asi jen těžko. Uši jsou skutečnou ozdobou, která dotváří ten krásný vzhled u psa.
Psi, ostatně jako všechna jiná zvířata, mají chrup přizpůsobený ke svému potravnímu režimu. Popis chrupu:Dospělý pes má celkem 42 zubů, štěně má celkem 28 zubů.
Svaly jsou různě velké a mají různě důležité funkce, tudíž je podle těchto kritérií můžeme rozdělit. Žvýkací svaly - m.
Srst pejsků můžeme rozlišit podle několika hledisek, podle barvy, délky, vlnitosti, hrubosti, někdy se udává zvláštní rozlišení podle ornamentů na srsti (barevné skvrny). Tyto znaky srsti se získávají geneticky a vyšlechtěním.
Smyslové orgány u psa vždy zajímaly člověka, zejména čich, sluch a zrak. Čich - čich je u psa bezesporu tím nejvíce vyvinutým smyslem a také nejvíce potřebným.