Psí sporty I
19.01.09 Život se psem

Psí sporty I

 V poslední době jsou psí sporty, jako je agility, tanec se psem, flyball nebo cviky obratnosti velice populární. Některým plemenům, hlavně těm pasteveckým, uděláte touto formou pohybu velikou radost.
Nebylo by lepší dát mu ještě šanci?
30.10.08 Život se psem

Nebylo by lepší dát mu ještě šanci?

Máte doma problematického psa? Uvažujete o tom, že ho dáte do útulku? Nebylo by lepší dát mu ještě šanci? Paní Mgr. Dana Bočková se zabývá převýchovou problematických psů a pomáhá útulkům zveřejnit nabídky psů na internetu.
Ze zápisníku starého veterináře: Člověk pán tvorstva
15.09.08 Život se psem

Ze zápisníku starého veterináře: Člověk pán tvorstva

   Nikdo si asi nedovede představit, že by člověk žil na celém širém světě sám, bez všech těch tvorů a tvorečků, kteří ho odpradávna obklopují a které si pečlivě roztřídil a rozškatulkoval především podle toho, jestli mu jsou nebo nejsou k užitku na užitečná a neužitečná a jestli jsou a nebo nejsou k jídlu na jatečná a ostatní. Jako všechna pravidla tak i tato měla svoje výjimky a tak záleželo na tom, zda bylo jídla dost a pro všechny nebo málo a jen pro někoho, nebo byl dokonce hlad jako ve válce a to se potom jedlo i to, co by se jinak nejedlo.
Rozhovor s Eveline Jahelkovou, vedoucí děčínského útulku pro zvířata
02.09.08 Život se psem

Rozhovor s Eveline Jahelkovou, vedoucí děčínského útulku pro zvířata

Kdy vznikl v Děčíně útulek pro zvířata a jak dlouho jej vedeš?   Útulek vznikl v roce 2000 a já jsem v něm nastoupila hned od jeho otevření v prosinci jako vedoucí.     Útulek je podle ohlasů velmi oblíbený.
Přeskokové chování u psů
07.07.08 Život se psem

Přeskokové chování u psů

Určitě se vám někdy stalo, že jste u svého psa pozorovali chování, která jste si v dané chvíli nedokázali vysvětlit. Je možné, že se jednalo o tzv.

Psí hotely aneb jak psa připravit na pobyt
07.07.08 Život se psem

Psí hotely aneb jak psa připravit na pobyt

S nastupujícím létem a plánováním dovolené se často dostáváme do problému, kam umístit našeho čtyřnohého miláčka. Mnozí z nás řeší tento problém tím, že jednoduše vezme svého psa s sebou, jelikož i on je právoplatným členem rodiny.
Vybíráme dospělého psa
14.05.08 Život se psem

Vybíráme dospělého psa

  Dospělého psa upřednostňují ti, kdo se nechtějí (nebo nemohou) věnovat s plným nasazením péči a výchově štěněte, což vyžaduje mnoho času, nervů i peněz. Dospělý pes již zvládá základní hygienické požadavky, umí se venčit.
Dítě a pes
06.05.08 Život se psem

Dítě a pes

Dítě a pes jsou tématem, o kterém toho bylo napsáno bezpochyby mnoho. Můžeme se dočíst o příbězích hrdinných psů, kteří zachránili dítěti život, o psích chůvách, které dítě přijaly jako vlastní štěně a podobně o něj pečovaly, o psech léčících dětskou duši a vnášejících radost do míst, kde je jí jako šafránu, jako je třeba dětská onkologie.
Druhý pes v rodinné smečce
17.04.08 Život se psem

Druhý pes v rodinné smečce

Než přikročíme k doplnění smečky druhým pejskem, měli bychom si důkladně zvážit důsledky. Náklady na krmivo, vybavení a veterináře se zdvojnásobí, při případné infekci nebo parazitóze nakazí jeden snadno druhého.
Pes a kolo
20.02.08 Život se psem

Pes a kolo

  Dopravní předpisy jsou neúprosné, běh u kola hodnotí jako přestupek a jestliže vás přistihnou, obvyklá pokuta je 1000 Kč, což dovede výjezd s pejskem na kole pořádně otrávit. I ovladatelný a naučený pes běhu u kola se může lehko stát účastníkem dopravní nehody a s ním stejně i vy.