Proč černé kočky zůstávají v útulcích déle?
13.01.20 Život s kočkou

Proč černé kočky zůstávají v útulcích déle?

Věděli jste, že černé kočky zůstávají v útulcích déle než kočky jiných barev? Nejenže v některých lidech stále přetrvává středověká pověrčivost, ale další důvod vás možná překvapí: černé kočky prý nevypadají dobře na fotkách, zejména na selfie.

Zábava pro kočičí tlapky
07.01.20 Život s kočkou

Zábava pro kočičí tlapky

Bytové kočky potřebují různá rozptýlení, aby se doma nenudily. Pokud už vaši svěřenkyni omrzely obyčejné míčky a plyšové myšky, nachystejte jí něco speciálního. Hry, při kterých používá tlapky, rozvíjejí šikovnost, soustředění a pozorovací schopnosti. Nejprve kočce ukažte, o co při hře jde a nezapomeňte ji motivovat pamlsky.

Bláznivý kočičí zákon
29.12.19 Život s kočkou

Bláznivý kočičí zákon

Bojíte se černé kočky přes cestu? A co pátku třináctého? A co když vám v tento den přeběhne přes cestu černá kočka? Tomu se v americkém městečku French Lick ve státě Indiana snažili zamezit za každou cenu. Místní tam byli tak pověrčiví, že zavedli speciální zákon - všechny černé kočky měly v pátek třináctého nosit povinně zvoneček.

Charitativní vánoční sbírka: Přispějte na kočky a pejsky v útulcích!
16.12.19 Aktuality

Charitativní vánoční sbírka: Přispějte na kočky a pejsky v útulcích!

Pomozte naplnit misky v útulcích pejskům a kočičkám, kteří neměli v životě tolik štěstí. Po ukončení sbírky (31. 1. 2020) vám pošleme informaci o celkově vybrané částce a útulcích, kam vaše pomoc směřovala.

Kolik lidí má kočku z útulku?
10.12.19 Život s kočkou

Kolik lidí má kočku z útulku?

Zajímal nás názor na adopci koček z útulku, a proto jsme zjišťovali, jak jsou na tom Češi s přijmutím opuštěných koček do svých rodin.

Proč kočka slintá?
03.12.19 Život s kočkou

Proč kočka slintá?

Slinění se většinou spojuje hlavně se psy s převislými pysky, ale někdy lze pozorovat i u koček. Příčiny mohou být různé.

Super tipy na vánoční dárky pro kočky
27.11.19 Aktuality

Super tipy na vánoční dárky pro kočky

Do Vánoc zbývá necelý měsíc. Nejvyšší čas popřemýšlet, co letos nadělíte svým blízkým. Při shánění dárků myslete nejen na rodinu a přátele, ale také na vašeho chlupatého mazlíčka. Kočka si překvapení pod stromečkem rozhodně zaslouží. Přinášíme vám tipy, kterým žádná kočka neodolá. Nakoupit můžete pohodlně z domova na krmeni.cz.

Proč kočka zvrací?
19.11.19 Zdraví a nemoci

Proč kočka zvrací?

Zvrací-li kočka jen občas, může to být způsobeno rychlým naplněním žaludku kvůli hltání nebo spolykáním většího množství chlupů. Pokud však kočka zvrací častěji než 1x za měsíc, zbystřete. Může se jednat o vážnější zdravotní problém, který vyžaduje návštěvu veterináře.

Půlroční zásoba krmiva dorazila do 41 útulků v celé České republice
18.11.19 Aktuality

Půlroční zásoba krmiva dorazila do 41 útulků v celé České republice

Suchým krmivem se naplní více než 140 000 psích a téměř 233 000 kočičích misek ve 41 útulcích. Letošní 11. ročník kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« přinesl svěřencům obdarovaných útulků z celé ČR půlroční zásobu krmiva. Kamiony rozvážely do 15. listopadu celkem 45 tun granulí pro psy a kočky bez domova.

Proč kočka hubne?
06.11.19 Zdraví a nemoci

Proč kočka hubne?

Existuje mnoho příčin, proč kočka ztrácí na váze. Úbytek hmotnosti by měl být varovným signálem, že něco není v pořádku. Včasným komplexním vyšetřením u veterináře a případnou léčbou se dá předejít mnoha zdravotním komplikacím. Co patří mezi nejčastější příčiny hubnutí?