Kočky milují stálý režim
27.09.21 Život s kočkou

Kočky milují stálý režim

Kočka, která pravidelně zvrací chomáče chlupů, odmítá krmivo nebo močí mimo toaletu, nemusí být nemocná, možná je jen ve stresu kvůli nějaké změně, která narušila její rutinu nebo domácí prostředí.

Osobnostní test a rozdíly mezi kočičími plemeny
20.09.21 Život s kočkou

Osobnostní test a rozdíly mezi kočičími plemeny

Vědci z Helsinské univerzity vyvinuli nový komplexní dotazník pro zkoumání kočičí osobnosti a chování. Z dat od více než 4 300 koček reprezentujících 26 plemen se analyzovalo sedm osobnostních a behaviorálních rysů, přičemž mezi jednotlivými plemeny byly pozorovány významné rozdíly.

Sezóna koťat
13.09.21 Kotě

Sezóna koťat

To, co může široké veřejnosti připadat roztomilé, vyvolává u pracovníků zvířecích útulků každoročně zděšení. Sezóna koťat začíná vždy na jaře a trvá až do podzimu. Jak už termín napovídá, je to období, kdy nekastrované kočky přivádějí na svět potomstvo a útulky jsou zaplaveny osiřelými koťaty, která potřebují intenzivní péči.

Co dělat, když kočka nebo pes hodně pije?
06.09.21 Zdraví a nemoci

Co dělat, když kočka nebo pes hodně pije?

Pokud se vám zdá, že váš pes či kočka moc pije vodu, může se jednat o příznak řady závažných onemocnění. Měla by se vám vždy v hlavě rozsvítit červená kontrolka. 

Průzkum o krmení koťat
31.08.21 Výživa

Průzkum o krmení koťat

Znalost o tom, jak dlouho je kočka považována za kotě, je zásadní pro volbu vhodného krmiva. Receptury pro koťata totiž obsahují optimální živiny potřebné pro zdravý růst a vývoj.

Povel přines
24.08.21 Život s kočkou

Povel přines

Aportování můžete naučit nejen psa, ale s trochou snahy i vašeho kočičího mazlíčka. Kočky jsou šelmy, které baví honit, sledovat a chytat, také přenášení kořisti je pro ně přirozené, tak tohoto pudového chování zkuste využít a naučte je povel „přines“. 

Přehnaná čistotnost
20.08.21 Život s kočkou

Přehnaná čistotnost

Kočky jsou velmi čistotná zvířata. Péči o srst věnují důkladnou pozornost, olizují se po jídle, mazlení, ale i v konfliktních situacích, protože je to uklidňuje. Někdy se však toto chování může vystupňovat natolik, že se v srsti vytvářejí holá místa. 

Chytrá aplikace, která dokáže rozpoznat, jak se kočka cítí
10.08.21 Aktuality

Chytrá aplikace, která dokáže rozpoznat, jak se kočka cítí

Je kočka spokojená, nebo ji něco bolí? Chovatelé začátečníci mohou někdy tápat, protože kočky bolest nedávají moc najevo a naučit se číst v jejich výrazech není jednoduché. S pomocí nové aplikace, která využívá umělou inteligenci, je jednodušší určit, jak se cítí. 

Spálení od slunce
02.08.21 Zdraví a nemoci

Spálení od slunce

Kočky se rády vyhřívají na sluníčku, ovšem pro bezsrstá zvířata a jedince se světlýma ušima a růžovými čumáčky to může být nebezpečné. 

Bodnutí včelou nebo vosou
26.07.21 Zdraví a nemoci

Bodnutí včelou nebo vosou

V létě může kočky potrápit nepříjemné žihadlo. A to nejen venkovní zvířata. Ani kočky, které žijí výhradně doma, nemají jistotu, že se nesetkají s bodavým hmyzem. Stačí, aby otevřeným oknem vletěla zbloudilá včela nebo vosa a v tu chvíli se v kočce probudí lovecký pud a pokusí se létající kořist chytit. Co dělat, pokud kočku hmyz bodne?