Mazlíčci adoptovaní během pandemie
20.07.21 Aktuality

Mazlíčci adoptovaní během pandemie

Období lockdownu a koronavirových restrikcí bylo pro mnoho lidí velmi stresující. Jednou z mála výhod byl větší zájem o zvířata z útulků. Víc volného času a klidnější životní styl motivoval lidi k péči o psy a kočky a k jejich adopci.

Na čem (ne)šetřit?
14.07.21 Život s kočkou

Na čem (ne)šetřit?

Kočky nám projevují lásku a ta je k nezaplacení. Přesto jsou s chovem zvířat spojené náklady, s nimiž je nutné počítat. Jsou věci, na kterých se dá ušetřit, aniž by utrpěla kvalita života kočky.

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost
05.07.21 Život s kočkou

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost

Život bytových koček může být někdy jednotvárný. Abyste předešli nudě a stereotypu, snažte se mazlíčkovi domácnost obohatit. Když bude mít zábavu, nebude tolik zlobit. 

Výchovné strategie
28.06.21 Život s kočkou

Výchovné strategie

I kočku lze vychovat, aby vaše soužití probíhalo spokojeně. Základem je důslednost, trpělivost a pozitivní přístup v podobě odměn. V některých případech nežádoucího chování se vyplatí kočku ignorovat. Jaké jsou nejlepší výchovné strategie a kdy je použít?

Procházky na vodítku
21.06.21 Život s kočkou

Procházky na vodítku

Na vodítku můžete vzít ven nejen svého psa, ale i kočičí kamarádku. Pravda, procházka nebude tak dlouhá a tempo bude pomalejší, ale zase zažijete něco netradičního. Pro bytové kočky jsou procházky zajímavým zpestřením dne. Jak chůzi na vodítku natrénovat?

Kočky a kuchyňská linka
14.06.21 Aktuality

Kočky a kuchyňská linka

Kočky rády vysedávají na vyvýšených místech, proto je pro ně kuchyňská linka tak lákavá. Navíc se tam připravuje jídlo, takže je pult magicky přitahuje. Některé kočky mají rády i kapající kohoutek ve dřezu. Jenže většina lidí svého chlupatého mazlíčka na lince zkrátka nechce. Jak ho to odnaučit? 

Hlasitá kočka
07.06.21 Život s kočkou

Hlasitá kočka

Kočky mňoukají hlavně při kontaktu s lidmi. Ale vysoké a vytrvalé mňoukání může snadno začít lézt na nervy. Co dělat, pokud je kočka hlučná? 

Proč adoptovat starší kočku?
31.05.21 Život s kočkou

Proč adoptovat starší kočku?

Koťata a mladé kočky se často v útulcích dlouho neohřejí, starší zvířata obvykle čekají na novou rodinu mnohem déle. Přitom adopce kočky seniorky vůbec není špatný nápad. Její společnost vás bude obohacovat a ušetříte si nervy s divokým dospíváním. 

Požírání vlněných věcí
24.05.21 Život s kočkou

Požírání vlněných věcí

Kočky, které požírají nestravitelné předměty, například vlněné oblečení, trpí tzv. picou. Některá plemena, obzvlášť kočky siamské a barmské, jsou přirozeně náchylnější k okusování vlny. Co s tím dělat? 

Péče o kočičí zuby
18.05.21 Zdraví a nemoci

Péče o kočičí zuby

Kočky, stejně jako lidé, mohou trpět zubním kamenem a záněty dásní. Skoro 75 % koček má do 3 let věku nějakou formou dentálních obtíží. Pravidelná domácí zubní hygiena udrží kočičí zuby a dásně zdravé. A vy navíc ušetříte za veterinární ošetření.