Z důvodu problémů u DPD můžou být zásilky odeslány se zpožděním.
5 tipů, jak navázat vztah s plachou kočkou
17.02.20 Život s kočkou

5 tipů, jak navázat vztah s plachou kočkou

Některé kočky dostaly do vínku plachou povahu. Možná za to mohl nedostatek kontaktu s lidmi v rané fázi vývoje mezi 2. až 7. týdnem věku, nebo nějaké stresující zážitky z minulosti, případně je ovlivnila povaha jejich matky. Plachá a nervózní kočka totiž s větší pravděpodobností vyprodukuje další generaci ustrašených potomků. Ať tak či onak, je k nim potřeba přistupovat citlivě. Jak na to?

Máte kočku stromovou, nebo křovinovou?
10.02.20 Život s kočkou

Máte kočku stromovou, nebo křovinovou?

Kočičí psychologové rozdělují kočky na dva typy – kočky stromové a kočky křovinové. První typ miluje výšky, druhý se drží spíš při zemi. V domácnostech s více kočkami je důležité, abyste rozuměli preferencím svých mazlíčků a přizpůsobili prostředí oběma typům.

Proč kočka kouše?
04.02.20 Život s kočkou

Proč kočka kouše?

Každá kočka čas od času svého majitele pokouše. Někdy jen tak z legrace, protože si chce hrát, jindy tím dává najevo, že se jí něco nelíbí.

Proč kočka vrní?
28.01.20 Život s kočkou

Proč kočka vrní?

Ačkoli se odborníci snaží vrnění vysvětlit už odnepaměti, dodnes je obklopeno tajemstvím. Nemusí znamenat jen spokojenost, radost a potěšení, kočka se předením snaží také uklidnit, když je ve stresu, nebo tak potlačuje bolest.

Kočka na stromě
21.01.20 Život s kočkou

Kočka na stromě

Venkovní kočky šplhání po stromech milují. Lezení po výškách je jim vlastní, takže kočka na stromě nikoho nepřekvapí. Jenže co dělat, když tam uvízne a dolů se slézt bojí?

Proč černé kočky zůstávají v útulcích déle?
13.01.20 Život s kočkou

Proč černé kočky zůstávají v útulcích déle?

Věděli jste, že černé kočky zůstávají v útulcích déle než kočky jiných barev? Nejenže v některých lidech stále přetrvává středověká pověrčivost, ale další důvod vás možná překvapí: černé kočky prý nevypadají dobře na fotkách, zejména na selfie.

Zábava pro kočičí tlapky
07.01.20 Život s kočkou

Zábava pro kočičí tlapky

Bytové kočky potřebují různá rozptýlení, aby se doma nenudily. Pokud už vaši svěřenkyni omrzely obyčejné míčky a plyšové myšky, nachystejte jí něco speciálního. Hry, při kterých používá tlapky, rozvíjejí šikovnost, soustředění a pozorovací schopnosti. Nejprve kočce ukažte, o co při hře jde a nezapomeňte ji motivovat pamlsky.

Bláznivý kočičí zákon
29.12.19 Život s kočkou

Bláznivý kočičí zákon

Bojíte se černé kočky přes cestu? A co pátku třináctého? A co když vám v tento den přeběhne přes cestu černá kočka? Tomu se v americkém městečku French Lick ve státě Indiana snažili zamezit za každou cenu. Místní tam byli tak pověrčiví, že zavedli speciální zákon - všechny černé kočky měly v pátek třináctého nosit povinně zvoneček.

Charitativní vánoční sbírka: Přispějte na kočky a pejsky v útulcích!
16.12.19 Aktuality

Charitativní vánoční sbírka: Přispějte na kočky a pejsky v útulcích!

Pomozte naplnit misky v útulcích pejskům a kočičkám, kteří neměli v životě tolik štěstí. Po ukončení sbírky (31. 1. 2020) vám pošleme informaci o celkově vybrané částce a útulcích, kam vaše pomoc směřovala.

Kolik lidí má kočku z útulku?
10.12.19 Život s kočkou

Kolik lidí má kočku z útulku?

Zajímal nás názor na adopci koček z útulku, a proto jsme zjišťovali, jak jsou na tom Češi s přijmutím opuštěných koček do svých rodin.