Bengálská kočka
19.11.09 Plemena

Bengálská kočka

Lidé odjakživa snili o domestikaci divokých koček, byli fascinováni úchvatnou krásou a sebevědomou povahou, která je důkazem moci a neporazitelnosti těchto elegantních šelem. Přestože se člověk opakovaně pokoušel o jejich ochočení, nikdy se mu doopravdy nepodařilo udělat z nich skutečně věrná domácí zvířata.

Thajská kočka
23.07.09 Plemena

Thajská kočka

Zářivě modré oči, exotické zbarvení, síla a elegance, to jsou charakteristické znaky vzácných koček přicházejících k nám z dalekého Thajska.   Historie Přestože jsou thajské kočky novým plemenem, mohou se pochlubit dlouhou a slavnou historií.
Sibiřská kočka
24.06.09 Plemena

Sibiřská kočka

  Toto polodlouhosrsté, přírodní plemeno pochází z Ruska. Sibiřskou kočku oceňují chovatelé po celém světě především pro něžný vzhled a milující, přítulnou povahu.

Britská kočka
08.12.08 Plemena

Britská kočka

Historie Kořeny plemene britské kočky sahají do 19. století.
Exotická kočka
29.10.08 Plemena

Exotická kočka

  Proč právě  EXOTICKÁ KOČKA? Odpověď je jednoznačná: Protože má všech pět P: -    Povahově vyrovnaná kočka -    Přítulná, předoucí kočka -    Pracovitá, společenská kočka -    Plyšová, stále upravená kočka -    Postelová kočka V  těchto pěti bodech je shrnuta stručná charakteristika exotických koček. Poměrně velká, zavalitá kočka s malým nosánkem, velkýma kulatýma očima, s výrazem mrkací panenky a hustým plyšovým kožíškem.

Norská lesní kočka
19.08.08 Plemena

Norská lesní kočka

Historie O původu této kočky toho mnoho nevíme. Skogkatt neboli lesní kočka se vyskytuje už po staletí.

Mainská  mývalí kočka
04.06.08 Plemena

Mainská mývalí kočka

Mainskou mývalí kočku řadíme mezi největší plemena domestikovaných koček. Je to mimořádně krásná kočka, která je známá svou vysokou inteligencí a hravostí.

Americká hrubosrstá kočka
13.05.08 Plemena

Americká hrubosrstá kočka

Původ  Někdy toto plemeno můžeme najít pod názvem American Wirehair. Předek všch koček tohoto plemene pravděpodobně pochází z New Yorku a to z místa zvaného Verona.
Sphynx
13.05.08 Plemena

Sphynx

Původ těchto koček pravděpodobně sahá do Mexika, kde se sphynxové nazývali mexická bezsrstá kočka. První zmínka se objevila kolem roku 1900 a první fotka vyšla v knize The book of the Cat v roce 1903.

Sokoke
13.05.08 Plemena

Sokoke

Původ Plemeno sokoke získalo svůj název podle místa odkud pochází. Jméno označuje les Arabuko Sokoke v Keni, kde tyto kočky žily po mnoha desetiletí než byly objeveny lidmi.