Moje kočka

Javánská kočka
13.05.08 Plemena

Javánská kočka

Původ Javánská kočka byla pojmenována podle indonéského ostrova i přes to, že toto plemeno nemá s ostrovem Jáva vůbec nic společného. Někdy můžeme toto plemeno najít také pod názvem orientální dlouhosrstá kočka a výjimkou není, ani když plemeno najdete pod názvem mandarín.
Singapurská kočka
20.04.08 Plemena

Singapurská kočka

Historie Někdy tuto kočku můžeme také nalézt pod pojmem singapura.Jméno tohoto plemena je odvozeno od malé republiky v jihovýchodní Asii.
20.04.08 Plemena

Ragdoll

Ragdoll je kočka, která nás při prvním setkání rozhodně překvapí. Má mohutnou postavu, která vzbuzuje impozantní dojem umocněný ještě její hustou a krásnou srtsí, vezmeme-li ji však do náručí, uvolní všechno svalstvo, je slabá jak malé kotě a měkká jak hadrová panenka – “Rag Doll”.
Birma
17.04.08 Plemena

Birma

K původu tohoto plemene se váže několik legend, všechny připisují Birmě jako místo původu kláštery v Barmě. Tato kočka byla také na základě tradovaných pověstí pojmenována "posvátná kočka z Barmy".
Barmská kočka
01.04.08 Plemena

Barmská kočka

Historie O původu tohoto plemene není mnoho zmínek, ale je jisté, že již před rokem 1 700 byly známy kočky, které se podobaly barmským kočkám. Plemeno bylo nazváno supalak a s největší pravděpodobností jde o předchůdce dnešní barmské kočky.
Americká krátkosrstá kočka
18.03.08 Plemena

Americká krátkosrstá kočka

Historie První krátkosrsté kočky se do Ameriky dostali až s objeviteli a kolonisty z Evropy koncem 15. století.
Havana
13.03.08 Plemena

Havana

Původ Někdy můžeme najít toto kočičí plemeno pod názvem havana brown. Historie této kočky je spojována s orientální krátkosrstou kočkou.
Manská kočka
15.02.08 Plemena

Manská kočka

Historie  Původ tohoto plemene sahá na britský ostrov Man, za který také vděčí svému názvu. Na počátku chovu stála více než před  čtyřmi stoletími genetická mutace, která dala vzniknout prvnímu bezocasému kotěti.
Kartouzská kočka
15.02.08 Plemena

Kartouzská kočka

Historie Tato kočka pochází s největší pravděpodobností z Francie, a to přesněji z kopcovitého kraje  Grand Chartreuse, kde je pravděpodobně choval řád kartouzských mnichů. Francouzsky se toto plemeno řekne Chartreux a zmínky o kartouzské kočce jsou známé již v 16.
Japonský bobtail
15.02.08 Plemena

Japonský bobtail

  Historie Jak už sám název kočky říká, pochází toto plemeno z oblati Japonska. Takovéto kočky, které se od ostatních koček nejvíce odlišují svou délkou ocasu, byly známy v Číně již více než před 1000 lety.