Moje kočka

Devon rex
08.04.17 Plemena

Devon rex

Historie Toto mladé plemeno pochází z Anglie. V roce 1960 byla v hrabství Devonshire objevena kočka s vlnitou srstí (podobná kočka, první kornyšrex, se v Cornwallu nalezla už o deset let dříve).
Americký curl
16.03.17 Plemena

Americký curl

Historie Plemeno pochází z Kalifornie. První kočka se zvláštníma, dozadu stočenýma ušima, která se stala zakladatelkou chovu, se jmenovala Shulamith.
Munchkins
16.04.11 Plemena

Munchkins

Kočičí ekvivalent jezevčíka? Číča s krátkýma nohama? Možná se vám to zdá podivné, ale takové plemeno opravdu existuje…   V první řadě je nutné podotknout, že Munchkin (čti mančkyn) je plemeno, které organizace FIFE neuznává. Jeho dominantním znakem jsou velmi krátké nohy.

Ruská modrá kočka
18.08.10 Plemena

Ruská modrá kočka

Pod tímto plemenem se mnohému čtenáři vybaví kočka štíhlého typu s elegantním vzhledem, který nejednoho obdivovatele okouzlí svým půvabem a charakteristickými rysy. Ruská modrá kočka je ladná, chytrá a velmi přítulná.
Habešská kočka
01.06.10 Plemena

Habešská kočka

Tato krásná, hrdá kočka se zjevem nápadně podobá svým předchůdkyním, které uctívali faraóni a jejichž vyobrazení můžeme nalézt na staroegyptských náhrobcích. Habešanka je velmi hravá, inteligentní a činorodá.
Burmila
25.04.10 Plemena

Burmila

společenská kočka pro společenské lidi Burmila je kočka jedinečná svým vzhledem i povahou. Její štíhlé, elegantní tělo je pokryté krátkou, hedvábně jemnou stříbrnou srstí, která přímo svádí k pomazlení.

Ocicat
14.03.10 Plemena

Ocicat

Při prvním pohledu kočce ocicat do očí se vám může zdát, že stojíte tváří v tvář pravé divoké šelmě. Jako by z oka vypadla ocelotovi, menší kočkovité šelmě s černými tečkami po těle, které také vděčí za své označení.

Turecká kočka van
17.02.10 Plemena

Turecká kočka van

Toto vzácné plemeno pochází z jihovýchodního Turecka. Jméno dostalo podle názvu jezera Van, v jehož okolí se přirozeně vyvinulo, izolováno od ostatních oblastí.

Snowshoe
20.01.10 Plemena

Snowshoe

Tato překrásná kočka s bílými tlapičkami, která vás uchvátí na první pohled, se nazývá Snowshoe. Tento poetický název, který by se dal přeložit jako sněhová botiča, vystihuje zbarvení tlapek.

Orientální a siamské kočky
07.01.10 Plemena

Orientální a siamské kočky

Siamské a orientální kočky jsou extrovertní, živé a hravé. Jejich charakteristickým znakem je velmi štíhlé tělo, dlouhé končetiny, trojúhelníková hlava a krátká srst.