Moje kočka

Egyptská mau
15.02.08 Plemena

Egyptská mau

Historie Kočky typu egyptské mau žily už v dávné minulosti, pocházejí z oblasti Blízkého východu. V Evropě se plemeno poprvé objevilo v polovině 50.
Korat
15.02.08 Plemena

Korat

  Historie Korat má místo  původu v Thajsku, kde se této kočce říká si-sawat což v našem překladu znamená:,,přinášející štěstí“. První korati, se dostali z Thajska do USA a to v 19.
Tonkinská kočka
16.01.08 Plemena

Tonkinská kočka

Historie První doložená tonkinská kočka se objevila v Rangúnu v roce 1930 a po té byla odvezena do Spojených státu amerických. Její majitel ji nechal spářit s kočkou siamskou a koťata různých zbarvení, která vznikla, položila pravděpodobně základ chovu tonkinské kočky.
Bombajská kočka
16.01.08 Plemena

Bombajská kočka

  Historie Toto krásné plemeno se silně se lesknoucí srstí vytvořil jeden americký chovatel zkřížením kočky barmské a kočky černé americké krátkosrsté. Postupným křížením se podařilo vyšlechtit nádhernou bombajskou kočku s černou lesklou srstí.
Britská krátkosrstá kočka
06.12.07 Plemena

Britská krátkosrstá kočka

Historie Kořeny britské krátkosrsté kočky sahají do 19. století.
Siamská kočka
20.11.07 Plemena

Siamská kočka

Historie Výskyt koček podobného vzezření na území dnešního Thajska je popisován v historických pramenech již od 14. století.
Německý rex
19.11.07 Plemena

Německý rex

Historie Koťata s kadeřavou srstí se občas v chovech objevovala, ve Spojených státech i v Evropě, do roku 1950  však tato zvláštnost zůstala bez povšimnutí. Teprve potom začal ve Velké Británii cílený chov, který vedl ke vzniku plemen devon rex, cornish rex a si-rex, v Berlíně byl v padesátých letech započat chov německého rexe.
Turecká angora
09.11.07 Plemena

Turecká angora

Historie Turecká angora je považována za jedno z nejstarších plemen koček. Pochází z náhorních rovin jižního Kavkazu, kde za drsných podmínek žily tyto kočky po staletí.

02.11.07 Plemena

Perské kočky jednobarevné

Černá perská kočka Tato barva je jednou z nejstarších variet a plemeno bylo jedno z prvních oficiálně uznaných. Přesto se černé perské kočky chovají poměrně zřídka.
Perská kočka úvod
02.11.07 Plemena

Perská kočka úvod

Historie Perská kočka je typická dlouhosrstá kočka a patří mezi nejstarší čistokrevná plemena koček vůbec. Do Evropy se rozšířila v průběhu 16.