Jízda autem nemusí být utrpení
02.03.13 Výchova a výcvik

Jízda autem nemusí být utrpení

I když většina psů zvládá jízdu v autě poměrně dobře, pro některé jedince představuje velký stres. Pokud na ni není pes zvyklý, může dojít k projevu „nemoci“ z cestování.

Slovo pro chybu?
19.02.13 Výchova a výcvik

Slovo pro chybu?

Při tréninku, například obedience, oceníte, pokud budete mít zvukový výraz (signál) nejenom pro označení „zasloužíš si odměnu“ (kliknutí klikrem), ale také krátké vhodné slovo pro vyjádření „smůla, odměna je pryč, cíle dosáhneš, jen když se budeš chovat jinak“.   Tak můžete podobně jako u oblíbené hry „Přihořívá, hoří“, dávat nejen informace typu „přihořívá“, ale také instrukce jako „zima“.

Pravidla výcviku
16.02.13 Výchova a výcvik

Pravidla výcviku

Co dělat?   Snažte se cvičit svého psa pokud možno bez vodítka.   Vyvarujte se toho, abyste ho do požadované pozice dotlačili, výcvik by měl probíhat pozitivní formou.
Pejsek se pomočuje, když mu nevyhovíme
06.02.13 Výchova a výcvik

Pejsek se pomočuje, když mu nevyhovíme

Náš čtyřměsíční maďarský ohař Bady nám pomočuje byt, když mu nevyhovíme (nedáme mu naše jídlo, nevěnujeme se mu, když on zrovna chce). Loužičky dělá hlavně na chodbě, v ostatních místnostech méně.

Motivace se vyplatí
02.02.13 Výchova a výcvik

Motivace se vyplatí

Při nácviku povelů nebo při různých sportovních aktivitách je velmi důležité psa správně motivovat. Jde pak do práce s mnohem větším zápalem a nadšením.

Psí slalom
26.01.13 Výchova a výcvik

Psí slalom

Abyste byli se svým psem sehraná dvojka a bavili vás společné hry, jednou za čas ho naučte nějaký zábavný kousek. Uvidíte, že to bude bavit nejen jeho, ale i vás…   Slalom mezi nohama se většina psů naučí velmi rychle, protože to pro ně v podstatě není vůbec náročný úkon.
7 jednoduchých kroků k úspěšnému cvičení
17.01.13 Výchova a výcvik

7 jednoduchých kroků k úspěšnému cvičení

Jestliže chcete se psem trénovat jednoduché povely na základě pozitivní motivace, můžete zkusit tento postup…   Nalákejte psa Naveďte psa nějakým lákavým pamlskem do požadované pozice, nic přitom neříkejte a nedávejte žádný povel. Pes by měl sám přijít na to, co po něm chcete.
Štěně kouše dveře a naříká
05.01.13 Výchova a výcvik

Štěně kouše dveře a naříká

Můj dotaz se týká 4,5měsíčního chlapečka shi-tzu. Pejsek velmi těžko snáší být doma sám.
Nikde není doma
08.12.12 Výchova a výcvik

Nikde není doma

Trápí mě chování naší pětileté boxerky. V poslední době (cca tři měsíce) začala velmi špatně snášet samotu.

Trénování nošení náhubku
02.12.12 Výchova a výcvik

Trénování nošení náhubku

Učit psa nosit náhubek? Možná i říkáte, že je to zbytečné. Jenže jsou situace, kdy se bez něj neobejdete, jako například při cestování MHD.