Pomůže kastrace?
30.07.13 Výchova a výcvik

Pomůže kastrace?

Mám doma 7 let starého anglického buldoka. Byla nám doporučena kastrace z důvodu nadřazeného chování vůči partnerovi.

Výcviku psů a trocha historie
30.07.13 Výchova a výcvik

Výcviku psů a trocha historie

Cílem výcviku je především vytvořit pouto mezi psem a pánem (či dalšími členy rodiny) a docílit bezvadné ovladatelnosti psa. Současně je ideální spojit výcvik s příjemnými prožitky.

Štěně a čistotnost
02.07.13 Výchova a výcvik

Štěně a čistotnost

Obracím se na vás s velkou prosbou o doporučení, co dělat, protože už jsem bezradná. Mám čtyřměsíční fenku anglického kokršpaněla, přivezla jsem si ji do bytu jako dvouměsíční štěně.

Co to tak strašně řinčí?
03.06.13 Výchova a výcvik

Co to tak strašně řinčí?

  Jak odstranit (nebo zmírnit) strach psa při vyvážení kontejnerů se sklem? V posledním roce jsem si všimla, že pokaždé, když u nás vyvážejí kontejner se sklem, a náš pes (kříženec rhodeského ridgebacka 5,5 let) to slyší, má z toho strach. Zaleze do koupelny a začne se třást.

Agrese k dětem
01.05.13 Výchova a výcvik

Agrese k dětem

  Máme doma dvouletého pejska čínského naháče s průkazem původu. Dávala jsem pozor při výběru na chování a povahy rodičů, chovatelé věděli, že mám malou dceru, byl to pro ni dárek k pátým narozeninám.

Zločin a trest
29.03.13 Výchova a výcvik

Zločin a trest

  Některé lumpárny našim psím kamarádům s přimhouřením oka tolerujeme. Třeba když se uprostřed noci přijdou přitulit do naší postele, přestože večer ulehnou vzorně na svém pelíšku.
Povel fuj!
23.03.13 Výchova a výcvik

Povel fuj!

  Jak svého čtyřnohého mazlíčka naučit povel FUJ? Přinášíme vám jednoduchý návod pro úplné začátečníky.   FUJ je povel, který má pro psa význam: "To bys měl rovnou vzdát, protože s tím nebudeš mít tak jako tak úspěch.

Praktický tip na cvik – zavírání dveří
09.03.13 Výchova a výcvik

Praktický tip na cvik – zavírání dveří

Také váš pejsek rád prochází z místnosti do místnosti a nechává za sebou dveře dokořán? Zvlášť v zimě to může být ve starších domech poměrně nepříjemné, když kvůli tomu„táhne“ z nevytopené předsíně… Naučte ho jednoduchý trik a spokojenost bude na obou stranách.   Otevřít dveře není pro většinu psů vůbec žádný problém, jednoduše prostrčí čumák a celé tělo otvorem a vejdou.

Jízda autem nemusí být utrpení
02.03.13 Výchova a výcvik

Jízda autem nemusí být utrpení

I když většina psů zvládá jízdu v autě poměrně dobře, pro některé jedince představuje velký stres. Pokud na ni není pes zvyklý, může dojít k projevu „nemoci“ z cestování.

Slovo pro chybu?
19.02.13 Výchova a výcvik

Slovo pro chybu?

Při tréninku, například obedience, oceníte, pokud budete mít zvukový výraz (signál) nejenom pro označení „zasloužíš si odměnu“ (kliknutí klikrem), ale také krátké vhodné slovo pro vyjádření „smůla, odměna je pryč, cíle dosáhneš, jen když se budeš chovat jinak“.   Tak můžete podobně jako u oblíbené hry „Přihořívá, hoří“, dávat nejen informace typu „přihořívá“, ale také instrukce jako „zima“.