K čemu jsou dobré veselé triky?
29.08.13 Výchova a výcvik

K čemu jsou dobré veselé triky?

Proč je vhodné naučit psa podávat pac, válet sudy nebo třeba chytat pamlsek za letu? Vždyť to k ničemu není a ze psa to dělá jen cvičenou opici, argumentují odpůrci. Jenže obratné kousky nepřináší radost jen majitelům, ale především psům.

Nečistotní špicové
29.08.13 Výchova a výcvik

Nečistotní špicové

Máme s přítelem tři psy. Všichni jsou to kluci - dva bráchové německých malých špiců (stáří 9 měsíců a 1 a půl roku) a větší kříženec (necelé 3 roky).
Pomůže kastrace?
30.07.13 Výchova a výcvik

Pomůže kastrace?

Mám doma 7 let starého anglického buldoka. Byla nám doporučena kastrace z důvodu nadřazeného chování vůči partnerovi.

Výcviku psů a trocha historie
30.07.13 Výchova a výcvik

Výcviku psů a trocha historie

Cílem výcviku je především vytvořit pouto mezi psem a pánem (či dalšími členy rodiny) a docílit bezvadné ovladatelnosti psa. Současně je ideální spojit výcvik s příjemnými prožitky.

Štěně a čistotnost
02.07.13 Výchova a výcvik

Štěně a čistotnost

Obracím se na vás s velkou prosbou o doporučení, co dělat, protože už jsem bezradná. Mám čtyřměsíční fenku anglického kokršpaněla, přivezla jsem si ji do bytu jako dvouměsíční štěně.

Co to tak strašně řinčí?
03.06.13 Výchova a výcvik

Co to tak strašně řinčí?

  Jak odstranit (nebo zmírnit) strach psa při vyvážení kontejnerů se sklem? V posledním roce jsem si všimla, že pokaždé, když u nás vyvážejí kontejner se sklem, a náš pes (kříženec rhodeského ridgebacka 5,5 let) to slyší, má z toho strach. Zaleze do koupelny a začne se třást.

Agrese k dětem
01.05.13 Výchova a výcvik

Agrese k dětem

  Máme doma dvouletého pejska čínského naháče s průkazem původu. Dávala jsem pozor při výběru na chování a povahy rodičů, chovatelé věděli, že mám malou dceru, byl to pro ni dárek k pátým narozeninám.

Zločin a trest
29.03.13 Výchova a výcvik

Zločin a trest

  Některé lumpárny našim psím kamarádům s přimhouřením oka tolerujeme. Třeba když se uprostřed noci přijdou přitulit do naší postele, přestože večer ulehnou vzorně na svém pelíšku.
Povel fuj!
23.03.13 Výchova a výcvik

Povel fuj!

  Jak svého čtyřnohého mazlíčka naučit povel FUJ? Přinášíme vám jednoduchý návod pro úplné začátečníky.   FUJ je povel, který má pro psa význam: "To bys měl rovnou vzdát, protože s tím nebudeš mít tak jako tak úspěch.

Praktický tip na cvik – zavírání dveří
09.03.13 Výchova a výcvik

Praktický tip na cvik – zavírání dveří

Také váš pejsek rád prochází z místnosti do místnosti a nechává za sebou dveře dokořán? Zvlášť v zimě to může být ve starších domech poměrně nepříjemné, když kvůli tomu„táhne“ z nevytopené předsíně… Naučte ho jednoduchý trik a spokojenost bude na obou stranách.   Otevřít dveře není pro většinu psů vůbec žádný problém, jednoduše prostrčí čumák a celé tělo otvorem a vejdou.