Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s třídenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
Nechce spát venku
09.11.13 Výchova a výcvik

Nechce spát venku

Jak přivyknout štěně na spaní v boudě? Letos v červnu jsme si pořídili tříměsíční fenku malého knírače. Bydlíme sice v Praze, ale celé léto jsme strávili na chalupě, takže první 2 měsíce společného kontaktu probíhaly tam.
Hračky patří na místo
21.10.13 Výchova a výcvik

Hračky patří na místo

Taky se u vás doma všude povalují nejrůznější psí hračky? Pak naučte svého chlupáče pěkně si je uklidit do krabice. Nejenže je to praktické, ale samozřejmě to psa zabaví.
Ukončení výcviku
19.10.13 Výchova a výcvik

Ukončení výcviku

Do seznamu povelů, jež při výcviku psa používáte, by měl patřit i povel pro ukončení tréninku. Proč je to důležité? Povelem „volno“ nebo třeba „výborně, hotovo“ dáte psovi jasně na srozuměnou, že výcvik je ukončen.

Výcviková videa Brit
12.09.13 Výchova a výcvik

Výcviková videa Brit

Výcvik psího čtyřnožce je důležitý v jakémkoli věku. Nejenže díky němu navážete se svým chlupatým parťákem bližší vztah, ale snížíte i rizika vyplývající z nežádoucího chování.
K čemu jsou dobré veselé triky?
29.08.13 Výchova a výcvik

K čemu jsou dobré veselé triky?

Proč je vhodné naučit psa podávat pac, válet sudy nebo třeba chytat pamlsek za letu? Vždyť to k ničemu není a ze psa to dělá jen cvičenou opici, argumentují odpůrci. Jenže obratné kousky nepřináší radost jen majitelům, ale především psům.

Nečistotní špicové
29.08.13 Výchova a výcvik

Nečistotní špicové

Máme s přítelem tři psy. Všichni jsou to kluci - dva bráchové německých malých špiců (stáří 9 měsíců a 1 a půl roku) a větší kříženec (necelé 3 roky).
Pomůže kastrace?
30.07.13 Výchova a výcvik

Pomůže kastrace?

Mám doma 7 let starého anglického buldoka. Byla nám doporučena kastrace z důvodu nadřazeného chování vůči partnerovi.

Výcviku psů a trocha historie
30.07.13 Výchova a výcvik

Výcviku psů a trocha historie

Cílem výcviku je především vytvořit pouto mezi psem a pánem (či dalšími členy rodiny) a docílit bezvadné ovladatelnosti psa. Současně je ideální spojit výcvik s příjemnými prožitky.

Štěně a čistotnost
02.07.13 Výchova a výcvik

Štěně a čistotnost

Obracím se na vás s velkou prosbou o doporučení, co dělat, protože už jsem bezradná. Mám čtyřměsíční fenku anglického kokršpaněla, přivezla jsem si ji do bytu jako dvouměsíční štěně.

Co to tak strašně řinčí?
03.06.13 Výchova a výcvik

Co to tak strašně řinčí?

  Jak odstranit (nebo zmírnit) strach psa při vyvážení kontejnerů se sklem? V posledním roce jsem si všimla, že pokaždé, když u nás vyvážejí kontejner se sklem, a náš pes (kříženec rhodeského ridgebacka 5,5 let) to slyší, má z toho strach. Zaleze do koupelny a začne se třást.