Malý nalezenec se stále schovává
11.02.14 Výchova a výcvik

Malý nalezenec se stále schovává

Zhruba před měsícem byla v tašce u silnice nalezena 3 vyhozená štěňata – odhadovaný věk 6-8 týdnů. Jedno bylo mrtvé, dvě fenky to přežily.
Strach z velkých předmětů
25.01.14 Výchova a výcvik

Strach z velkých předmětů

Přestože jsou psi velmi zvědaví, často jim jejich přirozená nedůvěra zabraňuje v tom, aby se přiblížili k příliš velkým nebo z jejich pohledu podezřelým předmětům. Nedostatečná socializace, špatné zážitky, které psa vystrašily, pak mohou způsobit, že tato vrozená bázeň přeroste v šílený strach.
Nepředvídatelná agrese
12.01.14 Výchova a výcvik

Nepředvídatelná agrese

Prosíme o pomoc s naším agresivním pejskem Endym. Je to sice jen trpasličí pudl, ale když ho to popadne, jde z něj strach, jakoby to ani nebyl on.
Žárlivý psík
14.12.13 Výchova a výcvik

Žárlivý psík

Mám sedmiletého italského chrtíka a šíleně žárlí na přítele, kdykoliv se k sobě přiblížíme. Vyrůstal se mnou sám, a kdykoliv jsem si našla nějakého přítele, tak se projevoval štěkáním, kňučením, skákáním a dotíráním.

Nechce spát venku
09.11.13 Výchova a výcvik

Nechce spát venku

Jak přivyknout štěně na spaní v boudě? Letos v červnu jsme si pořídili tříměsíční fenku malého knírače. Bydlíme sice v Praze, ale celé léto jsme strávili na chalupě, takže první 2 měsíce společného kontaktu probíhaly tam.
Hračky patří na místo
21.10.13 Výchova a výcvik

Hračky patří na místo

Taky se u vás doma všude povalují nejrůznější psí hračky? Pak naučte svého chlupáče pěkně si je uklidit do krabice. Nejenže je to praktické, ale samozřejmě to psa zabaví.
Ukončení výcviku
19.10.13 Výchova a výcvik

Ukončení výcviku

Do seznamu povelů, jež při výcviku psa používáte, by měl patřit i povel pro ukončení tréninku. Proč je to důležité? Povelem „volno“ nebo třeba „výborně, hotovo“ dáte psovi jasně na srozuměnou, že výcvik je ukončen.

Výcviková videa Brit
12.09.13 Výchova a výcvik

Výcviková videa Brit

Výcvik psího čtyřnožce je důležitý v jakémkoli věku. Nejenže díky němu navážete se svým chlupatým parťákem bližší vztah, ale snížíte i rizika vyplývající z nežádoucího chování.
K čemu jsou dobré veselé triky?
29.08.13 Výchova a výcvik

K čemu jsou dobré veselé triky?

Proč je vhodné naučit psa podávat pac, válet sudy nebo třeba chytat pamlsek za letu? Vždyť to k ničemu není a ze psa to dělá jen cvičenou opici, argumentují odpůrci. Jenže obratné kousky nepřináší radost jen majitelům, ale především psům.

Nečistotní špicové
29.08.13 Výchova a výcvik

Nečistotní špicové

Máme s přítelem tři psy. Všichni jsou to kluci - dva bráchové německých malých špiců (stáří 9 měsíců a 1 a půl roku) a větší kříženec (necelé 3 roky).