Onemocnění štítné žlázy u psa
19.06.22 Zdraví a nemoci

Onemocnění štítné žlázy u psa

Je onemocnění dědičné? Jak se projevuje a jak ho léčit? Poradí Vladimíra Tichá v článku do Labvet blog. 

Psincový kašel
03.04.22 Zdraví a nemoci

Psincový kašel

Má váš pes suchý dráždivý kašel? Možná se jedná o psincový kašel. Jak se onemocnění projevuje? A jak se léčí. Odpoví MVDr. Hana Prausová v článku od Labvet blog. 

Šíření vztekliny v Polsku
26.02.22 Zdraví a nemoci

Šíření vztekliny v Polsku

Polsko na rozdíl od České republiky patří mezi země, v nichž se doposud nepodařilo zcela vymýtit vzteklinu. Každoročně jsou z Polska hlášeny pozitivní případy vztekliny, především u lišek. Ve druhé polovině roku 2021 byl v Polsku zaznamenán výrazný nárůst potvrzených případů. Nejvíce případů se objevuje na východě Polska. 

Toxoplazmóza u psů a koček
09.02.22 Zdraví a nemoci

Toxoplazmóza u psů a koček

Nastávající maminky se často bojí nákazy toxoplasmózou. Jak to s tímto nebezpečným prvokem vlastně je? A představují riziko kromě koček i psi? To vysvětlí Vladimíra Tichá v článku od Labvet blog. 

Otazníky kolem genetických vyšetření
23.11.21 Zdraví a nemoci

Otazníky kolem genetických vyšetření

Dědičně podmíněné nemoci postihují řadu plemen. U některých plemen a některých onemocnění jsou vyšetření povinná, u jiných ne. Proč a jak se vyšetřuje, vysvětluje Vladimíra Tichá v článku od Labvet blog. 

Zajímavosti o pitném režimu
15.11.21 Zdraví a nemoci

Zajímavosti o pitném režimu

Je jasné, že bez vody lidé ani zvířata nemohou žít. Kolik vody pes vlastně vypije? Prozradíme vám, proč je dostatečný přísun tekutin pro vašeho psa tak důležitý.

Očkování psů – nutnost, nebo přežitek?
08.11.21 Zdraví a nemoci

Očkování psů – nutnost, nebo přežitek?

Existuje řada vysoce nakažlivých onemocnění, se kterými mohou psi přijít do styku. Některé patogeny způsobují vážná onemocnění nebo dokonce smrt. Psi se mohou nakazit od jiných zvířat nebo z venkovního prostředí. Proč nechat psa očkovat a proti kterým nemocem jsou dostupné vakcíny vysvětlila MVDr. Michala Slavíková v článku pro kynologický magazín ecanis.cz.

Prevence a laboratoř
25.10.21 Zdraví a nemoci

Prevence a laboratoř

Při preventivní prohlídce možná veterinář doporučil laboratorní vyšetření. Proč je potřeba, co lze testovat a co mohou výsledky ukázat? A co může odhalit hematologické vyšetření? To prozradí MVDr. Hana Prausová v článku od Labevt blog.

Nežádoucí reakce na potravu u psů
04.10.21 Zdraví a nemoci

Nežádoucí reakce na potravu u psů

Nežádoucí reakce na potravu u psů rozdělujeme na dvě skupiny, a to podle toho, zda se na ní podílí imunitní systém. Pokud se jedná o imunologickou odpověď zprostředkovanou protilátkami skupiny IgE, jedná se o potravní alergie u psa. Pokud odpověď organismu není vyvolána imunitním systémem, označujeme ji jako potravní intoleranci.

Osina u psa
10.08.21 Zdraví a nemoci

Osina u psa

Osina u psa je problém, který se každý rok vrací a právě jsme v období, kdy je vhodné připomenout si, oč jde.