Kolem pejsků z útulků panuje mnoho mýtů, obav, pověstí a emocí. Ráda bych vám pomohla zbavit se částečně strachu z nevhodného výběru a eliminovat co nejvíce problémů s nevhodně vybraným pejskem.
K nepříjemným průvodcům psa nepatří jen vnitřní, ale také vnější parazité. Nejen, že psa zneklidňují pobíháním v srsti, svěděním a odsáváním krve, ale často jsou blechy a všenky mezihostiteli tasemnice, kterou pak přenesou na psa.
Historie První zmínky o plemeni hovawart se objevují již ve středověku, okolo roku 1280. Další zmínky o tomto plemeni jsou z 13.
Příprava domova Než si štěňátko přivezeme, měli bychom mu jeho nový domov uzpůsobit tak, aby se v něm hned při příchodu cítilo co nejbezpečněji. Štěňata jsou velice vynalézavá a tak se snažíme odstranit vše, o co by se mohlo poranit - ostré rohy, prostory, ze kterých by se nemohlo dostat (prostor za skříní, za radiátorem).
Dokážete si představit pejska bez uší? Asi jen těžko. Uši jsou skutečnou ozdobou, která dotváří ten krásný vzhled u psa.
Psi, ostatně jako všechna jiná zvířata, mají chrup přizpůsobený ke svému potravnímu režimu. Popis chrupu:Dospělý pes má celkem 42 zubů, štěně má celkem 28 zubů.
Svaly jsou různě velké a mají různě důležité funkce, tudíž je podle těchto kritérií můžeme rozdělit. Žvýkací svaly - m.
Srst pejsků můžeme rozlišit podle několika hledisek, podle barvy, délky, vlnitosti, hrubosti, někdy se udává zvláštní rozlišení podle ornamentů na srsti (barevné skvrny). Tyto znaky srsti se získávají geneticky a vyšlechtěním.
Smyslové orgány u psa vždy zajímaly člověka, zejména čich, sluch a zrak. Čich - čich je u psa bezesporu tím nejvíce vyvinutým smyslem a také nejvíce potřebným.
Historie Tato rasa pochází z Nizozemí. Holandský pinč byl vyšlechtěný na konci 19.