Jako Hersenwerk se označují všemožné druhy hlavolamů pro psy, které stimulují smysly a nervový systém. Metoda vznikla v roce 2004 v Holandsku pod vedením instruktorky Inge van Harte a rychle se rozšířila po celém světě. Není se čemu divit, psy řešení hádanek baví a pomáhá je to psychicky zaměstnat.
Nedostatečná socializace, malá aktivita a městské prostředí jsou spojeny se sociální bojácností, zjistila nová studie vědců z Helsinské univerzity. Mezi plemena, která projevovala největší strach, patřila šeltie a španělský vodní pes. Naopak soft coated wheaten teriéři byli jedním z nejméně bojácných plemen.
Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Má vždy radost, když se vrátíte domů, vítá vás poštěkáváním a nadšeným vrtěním ocasu, má stále dobrou náladu a nejraději by byl s vámi celý den. Dopřejte mu proto na oplátku překvapení, které ho potěší. Za svou lásku a oddanost si to zaslouží. A nejen na narozeniny.
Znáte to, když někdo vedle vás začne zívat, hned se přidáte. Je to zkrátka nakažlivé. A to nejen mezi lidmi, ale i mezi psy.
Současná situace koronavirové pandemie přináší spoustu otázek a výzev, a to i ohledně čtyřnohých mazlíčků. Jak se o ně během současného stavu starat a zabavit je?
Vlhký a studený čumák je pro mnoho pejskařů znakem, že je pes zdravý. Ovšem teplota čenichu není vypovídající.
Státní veterinární správa (SVS) v únoru spustila na svém webu novou aplikaci. Jedná se o databázi, která umožní chovatelům a naopak nálezcům (zejména obcím, městům a útulkům) sdílet informace o ztracených a nalezených psech a tím usnadnit návrat psů k majitelům. Aplikace by měla prozatím částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.
Zákaz shlukování, vycházení omezené jen pro nejnutnější účely a zavřená psí cvičiště. Opatření proti šíření koronaviru se nedotýkají jen lidí, ale také jejich mazlíčků. Naštěstí existují způsoby, jak psa zabavit i doma.
Uznávaný psí psycholog Pavel Bradáč sepsal náměty a rady, které vám mohou pomoci se změnami ve vašem denním rytmu a životním stylu během současného nouzového stavu.
Oči jsou jedním z nejchoulostivějších částí psího těla. Občas se v koutcích objevují ospalky nebo hleny, které je nutné šetrně odstranit. U citlivých jedinců ale nestačí voda a kousek vaty. Naopak čištění vatou se nedoporučuje, protože se může při kontaktu s kůží a srstí roztřepit a v oku zůstanou vlákna. Vhodnější je gáza.