Můj pes

Sportovní kynologie
25.05.17 Výchova a výcvik

Sportovní kynologie

Proč patří nejvyšší stupně všestranných zkoušek ke královské disciplíně v kynologii prozradí Karolína Kristová, která se věnuje sportovní kynologii 12 let a za tu dobu stála nesčetněkrát na stupních vítězů. Mezi opravdu cenné trofeje považuje účast na Mistrovství světa WUSV ve Francii 2014.
15 tipů pro pohodovou výchovu
14.11.16 Výchova a výcvik

15 tipů pro pohodovou výchovu

Psi nejlépe reagují na srozumitelný a důsledný výcvik. Pokud budete vhodné návyky utvrzovat pozitivním přístupem a formou hry, dosáhnete mnohem lepších výsledků a současně si se svým psem užijete zábavu.
Přivolání psa pozitivní motivací: základy
25.10.16 Výchova a výcvik

Přivolání psa pozitivní motivací: základy

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že nejtěžší je naučit šibu přivolání. Píše mi mnoho lidí, kteří chtějí v této oblasti poradit.
6 častých chyb při výcviku
04.10.16 Výchova a výcvik

6 častých chyb při výcviku

Výcvik psa je pro pohodové soužití s člověkem velmi důležitý. Ještě dříve, než začnete svého čtyřnohého parťáka trénovat, dobře si promyslete postup.

Aport
26.09.16 Výchova a výcvik

Aport

Aportování je jedna z dovedností, kterou můžete naučit už malé štěně. Začínejte s předměty, které má pes rád a projevuje o ně zájem, můžou to být pískací hračky, tenisák, klacek apod.

Honění aut
08.07.16 Výchova a výcvik

Honění aut

Psi se honí za auty z různých důvodů. Někteří jedinci to praktikují jako rozcvičku kvůli silnému loveckému pudu, který je nutí rozběhnout se za vším, co se hýbe, jiní vnímají auta jako vetřelce na svém území, které je třeba vyhnat.
4 předpoklady správného výcviku
19.09.15 Výchova a výcvik

4 předpoklady správného výcviku

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Je-li však nevychovaný, kromě radosti způsobuje také problémy.
Pozdrav High Five
19.04.15 Výchova a výcvik

Pozdrav High Five

Máte rádi veselé triky? Naučte svého čtyřnohého parťáka pozdravit se „high five“.   O co jde? Pes se naučí položit svou tlapku na vaši dlaň tak, jako byste si na něco plácli.
Povel místo
15.02.15 Výchova a výcvik

Povel místo

Povel „Místo“ nebo „Na místo“ je velmi užitečný a měl by ho zvládnout každý dobře vychovaný pes. Jeho účelem je, aby pes po delší dobu ležel v klidu.

Trénujeme poklonu
11.01.15 Výchova a výcvik

Trénujeme poklonu

Naučte svého čtyřnohého mazlíka jednoduchý cvik, při kterém procvičí koordinaci pohybů a zároveň i pozornost.   Jak vypadá poklona? Je to přesně ta pozice, ze které pes vyzývá druhého psa ke hře.